وزارت دفاع روسیه تا آخر سال 2015 اولین "هواپیمای روز قیامت" را دریافت می کند

© Photo / Wikipedia/Kirill Naumenkoوزارت دفاع روسیه تا آخر سال 2015 اولین "هواپیمای روز قیامت" را دریافت می کند
وزارت دفاع روسیه تا آخر سال 2015 اولین هواپیمای روز قیامت را دریافت می کند - اسپوتنیک ایران
Telegram
آزمایش های دولتی مجتمع هوایی نسل دوم فرماندهی استراتژیک روسیه که بر اساس هواپیمای ایلیوشین 80 ساخته شده ، با موفقیت خاتمه یافته و این مجتمع تا آخر سال جاری میلادی به وزارت دفاع روسیه تحویل داده خواهد شد. این مطلب را شرکت متحده ابزار سازی روسیه روز سه شنبه اطلاع داد.

غیر از روسیه، فقط آمریکا دارای چنین مجتمع هوایی است و آنرا "هواپیمای روز قیامت" نامیده است. مجتمع هوایی فرماندهی استراتژیک برای استفاده از آن در شرایط استقرار ضربتی نیروهای مسلح ، نبودن تاسیسات فرماندهی در زمین و همچنین در صورت از کار افتادن مقر های فرماندهی و مراکز و خطوط ارتباطی در زمین در نظر گرفته شده است.

هواپیماهای سوخو 25 اس ام - اسپوتنیک ایران
تسلیحات روسیه در مبارزه با داعش در سوریه
 براساس اطلاعیه شرکت متحده ابزار سازی روسیه، مجتمع هوایی فرماندهی استراتژیک دارای مشخصات منحصربفرد و بی نظیری است که امکان فرماندهی استراتژیک تمام انواع و رده های نیروی های مسلح را تامین می کند.
دوام زیاد، تحرک ، اطمینان، طراحی خوب و مصرف اندک انرژی از جمله مزایای نسل جدید مجمتع هوایی فرماندهی است.در اطلاعیه شرکت متحده ابزار سازی روسیه گفته می شود مجمتع هوایی فرماندهی چنان طراحی شده که می تواند فرماندهی عالی نیروهای مسلح، گروه عملیاتی افسران ستاد کل ارتش و متخصصان گروه فنی مسئول کار تجهیزات ویژه هواپیما را بپذیرد. مشخصات فنی این مجتمع امکان می دهد فرماندهی نیروهای زمینی، دریایی، هوا ـ فضا و همچنین نیروهای موشکی استراتژیک از داخل آن انجام شود.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала