کودکان در صفوف داعش

© AP Photo / Hatem Moussaاستفاده داعش از کودکان
استفاده داعش از کودکان - اسپوتنیک ایران
اشتراک
قیمت لامیا چند دلار آمریکایی تعیین شد.

 دختر 7 ساله  یزیدی از عراق به نام  لامیا از اسارت  « داعش» آزاد شد.

رادیو سپوتنیک موفق شد با  لامیای خردسال  صحبت کند که او و خواهر و مادر حامله اش  را در  « سنجار» (شمال عراق) ربوده بودند.

لامیا تعریف کرد که  یکی از شبه نظامیان قطری داعش به نام « ابو محمد»  بارها به او تجاوز  کرد.  به گفته  لامیا  این شبه نظامی  که دهها سال بزرگتر از او بود  مسئول  آموزش  قران و حدیث به او بود تا  اصول دین یزیدی بطور کامل از حافظه دختر خردسال پاک شود.

دختر بیچاره را  به شهر سوری « رقه»  منتقل کردند که تحت کنترل  شبه نظامیان  داعش است.  لامیا و خواهرش به مدرسه فرستاده نشدند.  مادر آنها  که وقتی ربوده شد 5 ماهه حامله بود  پسری در اسارت به دنیا آورد  که شبه نظامیان او را « عمر»  نامیدند.

بعدا شبه نظامی  قطری می خواست لامیا را به شبه نظامی دیگر  از عربستان سعودی  بفروشد.  لامیا گفت قیمت او چند دلار آمریکایی تعیین شد.  شبه نظامی سعودی  می خواست او را به شرط « آموزشش» بخرد. یکسال  او را تربیت  کند  تا وقتی به سن 8 سالگی رسید  با او ازدواج کند.

لامیا و خواهر ومادر  و بردارش  یک هفته پیش  توسط  هموطن آنها  ابو شجاع  آزاد شدند که تا کنون  زنان عراقی زیادی را  از اسارت «داعش» آزاد کرده است.  برادرشان را به افتخار نجات دهنده خودشان شجاع نامیدند.

سازمان تروریستی  « داعش»  صدها کودک  را  با هدف جبران  تلفات خود در عراق  مسلح می کند.

منبع محلی که نخواست نامش فاش شود  به رادیو « سپوتنیک:  گفت که داعش طی دو روز گذشته  چند صد کودک  و  نوجوان از خانواده های فقیر در  شهرهای « الفلوجه»  و  الرمضان در «انبار»  در غرب عراق را  برای جنگ آموزش داده است.

« خانواده ای که  کودکان خود را به «داعش» بدهد ، ماهانه  1400 دلار  در ازای هر کودک  دریافت خواهد کرد.  این مبلغ  هنگفتی برای  این خانواده هاست، زیرا  ساکنان دو شهر فوق الذکر از زمانی  که شبه نظامیان «داعش» آنجا را تصرف کردند  با گرسنگی   شدیدی روبرو شدند.  اگر والدین با دادن فرزندان خود  مخالفت کنند آنها را به قتل می رسانند.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала