کرملین: تحقیقات روسیه و امریکا در کشف حامیان مالی داعش کمک خواهد کرد

© Photo / YouTube/ Screenshotکرملین: تحقیقات روسیه و امریکا در کشف حامیان مالی داعش کمک خواهد کرد
کرملین: تحقیقات روسیه و امریکا در کشف حامیان مالی داعش کمک خواهد کرد - اسپوتنیک ایران
Telegram
سرگئی ایوانوف، رئیس دفتر ریاست جمهوری روسیه اعلام کرد تحقیقات با شرکت روسیه و امریکا درباره منابع کمک رسانی مالی به داعش باید آغازگر کار مشخص برای کشف کشورها و افراد مشخص دخیل در این روندشود.

سرگئی ایوانوف افزود که بعید نمی داند در اجلاس سران گروه بیست که این هفته در ترکیه برگزار می شود"همچنین مسائل جدی در رابطه با کمک رسانی مالی به تروریسم و مقدم بر همه کمک رسانی مالی به داعش بطور جدی مورد بحث قرار بگیرد".

گروه تروریستی موسوم به دولت اسلامی (داعش) پس از تصرف اراضی پهناوری را در شمال و شرق سوریه و شمال و غرب عراق ، روز 29 ژوئن سال گذشته تشکیل دولت خلافت اسلامی در این نواحی به رهبری سرکرده خود را اعلام کرد. این گروه وحشی و بیرحم که در حال گسترش فعالیت خود در دیگر کشور ها بویژه لیبی، مصر ، افغانستان، یمن، تونس و نیجریه بوده و در دیگر نقاط جهان از جمله کشور های اروپایی عملیات تروریستی اجرا می کند، یکی از بزرگترین معضلات فعلی در دنیا می باشد.
داعش تا به حال تعداد زیادی از "کافران" (مسیحیان، خبرنگاران، خارجیان، مسلمانان مخالف خود و نظامیان) را به اشکال ددمنشانه اعدام کرده و ویدئوهای آنرا در اینترنت منتشر ساخته است.

 

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала