معارضان سوری و دمشق به کنفرانس وین درباره بحران سوریه دعوت نشدند

© AFP 2022 / Brendan Smialowskiمعارضان سوری و دمشق به کنفرانس وین درباره بحران سوریه دعوت نشدند
معارضان سوری و دمشق به کنفرانس وین درباره بحران سوریه دعوت نشدند - اسپوتنیک ایران
Telegram
نمایندگان اپوزیسیون و دمشق به کنفرانس وین درباره بحران سوریه که روز 14 نوامبر برگزار می شود، دعوت نشدند.

قدری جمیل، یکی از رهبران جبهه مردمی برای تغییر و آزادی سوریه (از جمله مخالفان معتدل رژیم فعلی در این کشور) در مصاحبه با خبرگزاری"ریانووستی" ، ضمن اعلام این مطلب گفت:" نه، دعوت نکردند. این مسئله در آنجا مورد بحث قرار خواهد گرفت. چون هنوز در مورد تعریف اپوزیسیون و اینکه معارضان چه کسانی هستند، توافق حاصل نشده است. لاوروف پیشنهاد کرد برای مشخص کردن این قضیه فهرست تهیه شود. من فکر می کنم وین گام مهمی برای دعوت اپوزیسیون و رژیم خواهد شد".
قدری جمیل افزود فهرست اپوزیسیون متحده سوریه که روسیه پیشنهاد کرده متشکل از 38 اسم از جمله شرکت کنندگان در رایزنی های نیروهای سوری در مسکو است.
درگیری های مسلحانه در کشور سوریه از ماه مارس سال 2011 تا به امروز ادامه دارد. بر اساس اطلاعات دریافتی از سازمان ملل متحد، این درگیری ها تاکنون بیش از 200 هزار نفر کشته بر جای گذاشته است. نیروهای ارتش این کشور با شبه نظامیان مسلحی از گروه های گوناگون مبارزه می کند. مهم ترین و بزرگترین این گروه ها، گروه تروریستی دولت اسلامی یا همان داعش است. اکنون داعش بخش وسیعی از کشورهای سوریه و عراق را تحت اختیار خود قرار داده و یکی از بزرگترین معضل های بین المللی به شمار می آید.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала