درخواست عراق از روسیه درباره بمباران مواضع داعش منتفی نیست

© Photo / YouTube/ Screenshotدرخواست عراق از روسیه درباره بمباران مواضع داعش منتفی نیست
درخواست عراق از روسیه درباره بمباران مواضع داعش منتفی نیست - اسپوتنیک ایران
Telegram
ایلیا مورگونوف، سفیر روسیه در بغداد درخواست مقامات عراق از روسیه درباره بمباران مواضع داعش در این کشور را امکان پذیر می داند .

مورگونوف در مصاحبه با خبرگزاری روسی "اینترفاکس" گفت:" هم در دولت و هم در پارلمان عراق درخواست از روسیه درباره بمباران مواضع داعش در این کشور را منتفی نمی دانند".
وی افزود:" اما سیاستمداران عراق در اینباره که این امکان در چه شرایطی می تواند تحقق یابد، توضیح نمی دهند و در نتیجه نمی توان پیش بینی کرد که آیا چنین درخواستی دریافت خواهد شد یا نه".
سفیر روسیه در بغداد خاطرنشان ساخت که حامیان جلب نیروی هوا ـ فضای روسیه به عملیات علیه داعش در عراق ضمن مدلل ساختن عقیده خود می گویند عملیات روسیه در سوریه موثرتر و موفق تر از حملات هوایی ائتلاف بین المللی غربی به مواضع داعش در عراق بوده است.

حملات هوایی روسیه به مواضع شبه نظامیان عضو گروه تروریستی موسوم به دولت اسلامی (داعش) - اسپوتنیک ایران
داده نمایی
حملات هوایی روسیه به مواضع شبه نظامیان عضو گروه تروریستی موسوم به دولت اسلامی (داعش)
 روسیه از روز 30 سپتامبر بمباران دقیق مواضع داعش در سوریه را آغاز کرد. در این عملیات از جنگنده های سوخوـ 25 و بمب افکن های سوخوـ 24 ام و سوخوـ34 و جنگنده های سوخوـ30 اس ام استفاده می شود.
طبق آخرین اطلاعات نیروی هوایی روسیه از زمان آغاز عملیات به صدها موضع و تاسیسات متعلق به تروریست ها از جمله مقرهای فرماندهی، اردوگاه های آموزشی و انبار های مهمات آنها ضربه وارد کرده است. علاوه بر این ناو های روسیه دردریای خزر 26 موشک به سوی مواضع داعش شلیک کرده اند که دقت این شلیک تا 5 متر بوده است.
اهداف بر اساس داده های سرویس های اطلاعاتی روسیه و سوریه از جمله از طریق شناسایی هوایی انتخاب می شوند. ریاض حداد، سفیر سوریه در روسیه تائید کرد که حملات هوایی فقط علیه گروه های مسلح تروریستی صورت می گیرد و هدف آنها معارضان یا افراد غیر نظامی نیست. به گفته آقای حداد، ارتش سوریه درباره مختصات محل های استقرار تروریست ها، اطلاعات دقیق در اختیار دارد.
هواپیماهای ائتلاف ضد داعشی به رهبری آمریکا نیز از سپتامبر سال 2014 مواضع این گروه تروریستی در عراق و سوریه را بمباران می کنند. این عملیات در عراق با اجازه دولت این کشور اما در سوریه بدون توافق با دمشق صورت می گیرد.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала