سفیر آمریکا در روسیه: ما موضع خود درباره آینده اسد را نرم نکرده ایم

© Sputnik / Sergey Guneevسفیر آمریکا در روسیه: ما موضع خود درباره آینده اسد را نرم نکرده ایم
سفیر آمریکا در روسیه: ما موضع خود درباره آینده اسد را نرم نکرده ایم - اسپوتنیک ایران
Telegram
جان تفت، سفیر آمریکا در روسیه اعلام کرد موضع واشینگتن درباره آینده بشار اسد ، رئیس جمهور سوریه ملایم تر نشده است. وی باسد روند سیاسی برای انتقال قدرت دراین کشور را تامین کند.

تفت در پاسخ به سوالات کاربران شبکه اجتماعی "vk.com" اظهار داشت ما موضع خود درباره اسد را نرم نکرده ایم. اسد نمی تواند بخشی از آینده سوریه باشد. دلیل این نیست که آمریکا چنین فکر می کند بلکه آن است که اقدامات خود اسد باعث غیر قابل قبول شدن وی برای میلیون های سوری شده که از اقدامات وی رنج می برند".
دیپلمات امریکایی گفت:" اسد باید دریاه نجات کشورش تصمیم بگیرد و یگانه روش این کار، تامین روند سیاسی برای انتقال قدرت است".
تفت اعلام کرد:"ضمن صحبت درباره مبارزه با داعش باید خاطرنشان کرد که اسد مثل مغناسیمی برای تروریسم است. اقدامات وی رزمندگان خارجی بیشتری را به سوی داعش جلب می کند".
درگیری های مسلحانه در کشور سوریه از ماه مارس سال 2011 تا به امروز ادامه دارد. بر اساس اطلاعات دریافتی از سازمان ملل متحد، این درگیری ها تاکنون بیش از 200 هزار نفر کشته بر جای گذاشته است. نیروهای ارتش این کشور با شبه نظامیان مسلحی از گروه های گوناگون مبارزه می کند. مهم ترین و بزرگترین این گروه ها، گروه تروریستی دولت اسلامی یا همان داعش است. اکنون داعش بخش وسیعی از کشورهای سوریه و عراق را تحت اختیار خود قرار داده و یکی از بزرگترین معضل های بین المللی به شمار می آید.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала