صلیب سرخ خبر حملات هوایی روسیه به بیمارستان ها در سوریه را تائید نمی کند

© Photo / Ministry of Defence of the Russian Federation / صلیب سرخ خبر حملات هوایی روسیه به بیمارستان ها در سوریه را تائید نمی کند
صلیب سرخ خبر حملات هوایی روسیه به بیمارستان ها در سوریه را تائید نمی کند - اسپوتنیک ایران
Telegram
دومینیک استیلهارد، مدیر اداره عملیاتی صلیب سرخ بین المللی در مصاحبه اختصاصی با شبکه تلویزیونی RT اعلام کرد کارکنان این سازمان بشر دوست در سوریه نمی توانند اخبار منتشره در رسانه های غربی درباره گویا حملات نیروی هوا ـ فضای روسیه به تاسیسات غیر نظامی را در این کشور تائید کنند.

دومینیک استیلهارد گفت:" ما از این اخبار خبر داریم اما در رابطه با اینکه کارکنان ما در منطقه درگیری در این زمینه هیچگونه گزارشی را ارسال نکرده اند، آنها را نه می توانم تائید و نه می توانم تکذیب کنم".
روسیه از روز 30 سپتامبر بمباران دقیق مواضع داعش در سوریه را آغاز کرد. در این عملیات از جنگنده های سوخوـ 25 و بمب افکن های سوخوـ 24 ام و سوخوـ34 و جنگنده های سوخوـ30 اس ام استفاده می شود.
طبق آخرین اطلاعات نیروی هوایی روسیه از زمان آغاز عملیات به صدها موضع و تاسیسات متعلق به تروریست ها از جمله مقرهای فرماندهی، اردوگاه های آموزشی و انبار های مهمات آنها ضربه وارد کرده است. علاوه بر این ناو های روسیه دردریای خزر 26 موشک به سوی مواضع داعش شلیک کرده اند که دقت این شلیک تا 5 متر بوده است.
اهداف بر اساس داده های سرویس های اطلاعاتی روسیه و سوریه از جمله از طریق شناسایی هوایی انتخاب می شوند. ریاض حداد، سفیر سوریه در روسیه تائید کرد که حملات هوایی فقط علیه گروه های مسلح تروریستی صورت می گیرد و هدف آنها معارضان یا افراد غیر نظامی نیست. به گفته آقای حداد، ارتش سوریه درباره مختصات محل های استقرار تروریست ها، اطلاعات دقیق در اختیار دارد.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала