تدارکات نیروی هوایی بریتانیا برای حمله به مواضع داعش در سوریه

© AP Photo / Donato Fasanoتدارکات نیروی هوایی بریتانیا برای حمله به مواضع داعش در سوریه
تدارکات نیروی هوایی بریتانیا برای حمله به مواضع داعش در سوریه - اسپوتنیک ایران
Telegram
خلبانان نیروی هوایی بریتانیا در حال طی کردن دوره آموزشی محرمانه برای بمباران موضع کلیدی گروه تروریستی موسوم به دولت اسلامی (داعش) در سوریه هستند.

به گزارش روزنامه "تایمز" با استناد به یک منبع در فرماندهی نیروی هوایی بریتانیا، "بمب افکن های تورنادو، مستقر در پایگاه هوایی قبرس در حال حاضر مواضع تروریست ها در عراق را بمباران می کنند و آماده اند در صورت دریافت دستور، بمباران در سوریه را نیز آغاز کنند". مارتین سمپسون، فرمانده نیروی هوایی بریتانیا گفت:" چنین اقدامی می تواند مورد تائید ائتلاف تحت رهبری آمریکا قرار گرفته و همچنین با وجود عملیات فعلی هواپیما های جنگی آمریکا و فرانسه در سوریه ، سهم محسوسی را ادا کند".
یادآور می شود نیروی هوا ـ فضای روسیه از روز 30 سپتامبر بمباران دقیق مواضع داعش در سوریه را آغاز کرد. در این عملیات از جنگنده های سوخوـ 25 و بمب افکن های سوخوـ 24 ام و سوخوـ34 و جنگنده های سوخوـ30 اس ام استفاده می شود.
طبق آخرین اطلاعات نیروی هوایی روسیه از زمان آغاز عملیات به صدها موضع و تاسیسات متعلق به تروریست ها از جمله مقرهای فرماندهی، اردوگاه های آموزشی و انبار های مهمات آنها ضربه وارد کرده است. علاوه بر این ناو های روسیه دردریای خزر 26 موشک به سوی مواضع داعش شلیک کرده اند که دقت این شلیک تا 5 متر بوده است.
اهداف بر اساس داده های سرویس های اطلاعاتی روسیه و سوریه از جمله از طریق شناسایی هوایی انتخاب می شوند. ریاض حداد، سفیر سوریه در روسیه تائید کرد که حملات هوایی فقط علیه گروه های مسلح تروریستی صورت می گیرد و هدف آنها معارضان یا افراد غیر نظامی نیست. به گفته آقای حداد، ارتش سوریه درباره مختصات محل های استقرار تروریست ها، اطلاعات دقیق در اختیار دارد.
هواپیماهای ائتلاف ضد داعشی به رهبری آمریکا نیز از سپتامبر سال 2014 مواضع این گروه تروریستی در عراق و سوریه را بمباران می کنند. این عملیات در عراق با اجازه دولت این کشور اما در سوریه بدون توافق با دمشق صورت می گیرد.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала