ویزای 30 روزه برای اتباع 190 کشور در فرودگاه‌های ایران صورت می‌پذیرد

© Sputnikویزای 30 روزه برای اتباع 190 کشور در فرودگاه‌های ایران صورت می‌پذیرد
ویزای 30 روزه برای اتباع 190 کشور در فرودگاه‌های ایران صورت می‌پذیرد - اسپوتنیک ایران
Telegram
رئیس سازمان میراث فرهنگی از ورود شمار زیادی از گردشگران به ایران خبر داد: ویزای 30 روزه برای اتباع 190 کشور در فرودگاه‌های ایران صورت می‌پذیرد، و تاکنون 3400 گردشگر آمریکایی به ایران آمدند و از حضور سرمایه‌گذاران آمریکایی نیز استقبال می‌کنیم.

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری تسنیم، مسعود سلطانی‌فر پیش‌بینی کرده است که پس از اجرای توافق هسته‌ای افزایشی چشم‌گیر در شمار گردشگران خارجی که به ایران سفر می‌کنند، رخ دهد.
رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری ایران که با خبرگزاری آسوشیتدپرس مصاحبه کرده است، گفته است: در دوران پس از توافق هسته‌ای، ایران می‌تواند شاهد «سونامی» گردشگران خارجی باشد.گردشگری صنعتی پس از رفع تحریم‌ها، بیش از هر بخش دیگری شاهد رشد خواهد بود.
سلطانی‌فر افزود: گردشگری قطعاً موتور محرکه‌‌ای برای خروج اقتصاد از رکود خواهد بود. گردشگری ایران بازاری پررونق برای سرمایه‌گذاران است. انتظار داریم بعد از برداشته شدن تحریم‌ها، شاهد یک سونامی از گردشگران باشیم.
به گفته سلطانی‌فر، ایران در تلاش است تا موانع موجود برای ورود گردشگران به کشور را رفع کند، که صدور ویزای 30 روزه برای اتباع 190 کشور در فرودگاه، که برای 15 روز هم قابل تمدید است، از جمله این برنامه‌هاست. همچنین قرار است از ابتدای سال آینده، صدور ویزای الکترونیکی آغاز شود.
رئیس سازمان میراث فرهنگی عنوان کرد‌: در سال گذشته در مجموع 3 هزار 400 گردشگر آمریکایی به ایران آمدند، در حالیکه این رقم در سال پیش از آن 1800 نفر بوده است.
وی در مورد کمبود امکانات اسکان گردشگران هم گفته است: ما باید تعداد هتل‌های 4 و 5 ستاره خود را از 130 به 400 برسانیم. در حال حاضر از محل صندوق توسعه ملی، منابع با بهره پائین را به سرمایه‌گذاران ارائه می‌کنیم تا هتل‌های مدرن بسازند.
به گزارش میراث فرهنگی، سلطانی فر افزود: پس از برداشته شدن تحریم‌ها، ما باید سیستم حمل و نقل هوایی خود را به روز کرده و هواپیماهای جدید بخریم. اما این امر زمان‌بر خواهد بود.
به نوشته آسوشیتدپرس، سلطانی‌فر در مورد حضور سرمایه‌گذاران آمریکایی گفته است: از گردشگران یا سرمایه‌گذاران آمریکایی استقبال می‌شود. هیچ مشکل یا محدودیتی برای سفر یا سرمایه‌گذاری آنها در کشور وجود ندارد.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала