روسیه پیش زمینه های گذار به عملیات مشترک با ائتلاف تحت رهبری آمریکا را مشاهده می کند

© Sputnik / Anton Denisovروسیه پیش زمینه های گذار به عملیات مشترک با ائتلاف تحت رهبری آمریکا را مشاهده می کند
روسیه پیش زمینه های گذار به عملیات مشترک با ائتلاف تحت رهبری آمریکا را مشاهده می کند - اسپوتنیک ایران
Telegram
مسکو معتقد است پیش زمینه هایی برای گذار به عملیات مشترک روسیه و ائتلاف تحت رهبری آمریکا علیه گروه تروریستی موسوم به دولت اسلامی (داعش) موجود است.

ماریا زاخاروا، سخنگوی رسمی وزارت امور خارجه روسیه گفت بررسی ها و مطالعات انجام شده از جمله از طرف شرکای مسکو، درک خطر ناشی از داعش را نشان می دهد و این امر پیش زمینه هایی را برای برای گذار به عملیات مشترک روسیه و ائتلاف تحت رهبری آمریکا به وجود می آورد.
ماریا زاخاروا خاطرنشان کرد:" این امر پیش زمینه هایی را به وجود می آورد تا پس از درک درجه خطر به عملیات دسته جمعی و واقعا ثمربخش گذار شود. ما برای این آماده هستیم. ما هیچ مانعی را برای عملیات مشترک نمی بینیم".

روسیه از 30 سپتامبر حملات هوایی دقیق خود را به مواضع داعش در سوریه را آغاز کرده است. به گزارش وزارت دفاع روسیه هواپیماهای روسی طی روزهای اخیر دهها هدف از جمله کارخانه های تولید مواد منفجره، مقر های فرماندهی و انبارهای مهمات تروریست ها را بمباران کرده اند. اهداف بر اساس داده های سرویس های اطلاعاتی روسیه و سوریه از جمله از طریق شناسایی هوایی انتخاب می شوند.
ریاض حداد، سفیر سوریه در روسیه تائید کرد که حملات هوایی فقط علیه گروه های مسلح تروریستی صورت می گیرد و هدف آنها معارضان یا افراد غیر نظامی نیست. به گفته آقای حداد، ارتش سوریه درباره مختصات محل های استقرار تروریست ها، اطلاعات دقیق در اختیار دارد.
هواپیماهای ائتلاف ضد داعشی به رهبری آمریکا نیز از سپتامبر سال 2014 مواضع این گروه تروریستی در عراق و سوریه را بمباران می کنند. این عملیات در عراق با اجازه دولت این کشور اما در سوریه بدون توافق با دمشق صورت می گیرد.

 

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала