مسکو ائتلاف غربی را به هماهنگی اقدامات خود با دمشق فراخواند

© Sputnik / Anton Denisov /  مراجعه به بانک تصاویر مسکو ائتلاف غربی را به هماهنگی اقدامات خود با دمشق فراخواند
مسکو ائتلاف غربی را به هماهنگی اقدامات خود با دمشق فراخواند - اسپوتنیک ایران
Telegram
خانم ماریا زاخاروا، سخنگوی رسمی وزارت امور خارجه روسیه اعلام کرد مبارزه ائتلاف غربی به رهبری آمریکا با تروریست های داعشی بدون هماهنگی عملیات این ائتلاف با دمشق ثمر بخش نخواهد بود.

زاخاروا در یک کنفرانس مطبوعاتی گفت:" به عقیده ما عملیات ائتلاف به این دلیل بی ثمر است چون از هوا نمی توان با داعش مبارزه کرد. فقط با تعامل با کسانی که در زمین با داعش مبارزه می کنند که در سوریه مسلما ارتش این کشور است، می توان با این گروه تروریستی مبارزه کرد". سخنگوی رسمی وزارت امور خارجه روسیه فرق عملیات روسیه با ائتلاف غربی اینست که روس ها عملیات خود را با ارتش سوریه هماهنگ می کنند. وی گفت:" ما عدم تمایل غرب برای هماهنگی تلاش های خود با دمشق و ارتش سوریه را مشاهده می کنیم".

روسیه از 30 سپتامبر حملات هوایی دقیق خود را به مواضع داعش در سوریه را آغاز کرده است. به گزارش وزارت دفاع روسیه هواپیماهای روسی طی دو روز ده هدف از جمله کارخانه تولید موارد منفجره،

مرکز فرماندهی و انبار مهمات تروریست ها را بمباران کرده اند. اهداف بر اساس داده های سرویس های اطلاعاتی روسیه و سوریه از جمله از طریق شناسایی هوایی انتخاب می شوند.
ریاض حداد، سفیر سوریه در روسیه تائید کرد که حملات هوایی فقط علیه گروه های مسلح تروریستی صورت می گیرد و هدف آنها معارضان یا افراد غیر نظامی نیست. به گفته آقای حداد، ارتش سوریه درباره مختصات محل های استقرار تروریست ها، اطلاعات دقیق در اختیار دارد.

 

 

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала