پوتین: روسیه قصد ندارد در درگیری سوریه فرو برود

© Sputnik / Sergei Guneev /  مراجعه به بانک تصاویر پوتین: روسیه قصد ندارد در درگیری سوریه فرو برود
پوتین: روسیه قصد ندارد در درگیری سوریه فرو برود - اسپوتنیک ایران
Telegram
ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه اعلام کرد درگیری سوریه به خاطر دخالت وقیحانه خارجی شدت پیدا می کند اما با وجود اینکه شورای فدراسیون، مجلس علیای پارلمان روسیه اجازه استفاده از نیروهای مسلح در خارج از جمله در سوریه را صادر کرده، مسکو قصد ندارد بطورتمام و کمال در این درگیری در خاورنزدیک فرو برود.

ولادیمیر پوتین امروز خاطرنشان ساخت درگیری در سوریه از دلایل گوناگونی ناشی شده و به خاطر دخالت وقیحانه خارجی شدت پیدا می کند.
پوتین در نشست مشورتی با شرکت اعضای دولت کشور گفت:" شرکت روسیه در عملیات ضد تروریستی در سوریه بر اساس حقوق بین المللی و مطابق با درخواست رسمی رئیس جمهوری عربی سوریه انجام می شود. بخصوص می خواهم خاطرنشان سازم که درگیری در سوریه دارای ریشه های عمیق بوده و از دلایل گوناگونی ناشی شده است. تضادهای بین دولتی و تضاد های سیاسی داخلی، مذهبی و قومی از جمله آنها است که در نتیجه دخالت وقیحانه خارجی شدت پیدا کرده اند. بدیهی است که ما با در نظر داشتن تمام این ملاحظات قصد نداریم تا سر در این درگیری فرو برویم".
امروز هواپیما های نیروی هوایی روسیه حملات خود به مواضع تروریست های داعشی در سوریه را آغاز کردند. ارتشبد سرگئی شایگو، وزیر دفاع روسیه به همتایان خود در سازمان پیمان امنیت جمعی اطلاع داد هواپیماهای نیروی هوایی روسیه ماشین های نظامی، مراکز ارتباطی و انبارهای اسلحه ، مهمات و سوخت متعلق به تروریست های داعشی را بمباران می کنند.
گروه تروریستی موسوم به دولت اسلامی (داعش) پس از تصرف اراضی پهناوری را در شمال و شرق سوریه و شمال و غرب عراق ، روز 29 ژوئن سال گذشته تشکیل دولت خلافت اسلامی در این نواحی به رهبری سرکرده خود را اعلام کرد. این گروه وحشی و بیرحم که در حال گسترش فعالیت خود در دیگر کشور ها بویژه لیبی، مصر ، افغانستان، یمن، تونس و نیجریه بوده و در دیگر نقاط جهان از جمله کشور های اروپایی عملیات تروریستی اجرا می کند، یکی از بزرگترین معضلات فعلی در دنیا می باشد.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала