کری: ما دیگر خواستار برکناری فوری اسد نیستیم

© REUTERS / Brendan McDermid اعلام آمادگی آمریکا برای پذیرش پناهجویان سوری
اعلام آمادگی آمریکا برای پذیرش پناهجویان سوری - اسپوتنیک ایران
Telegram
جان کری ، وزیر امور خارجه آمریکا در مصاحبه با شبکه تلویزیونی"سی ان ان" اعلام کرد واشینگتن بر "انتقال آرام" قدرت در سوریه پافشاری کرده و دیگر به برکناری فوری بشار اسد، رئیس جمهور این کشور فرا نمی خواند.
کری در پاسخ به ادعای خبرنگار که گفت آمریکا خواستار برکناری فوری اسد بوده، گفت:" ما این موضع را تغییر داده ایم چون کارگر نیست. انقال آرام و تحت کنترل قدرت لازم است تا در رابطه با انتقام، تلافی جویی و کشته شدن مردم نگرانی وجود نداشته باشد". وزیر امور خارجه آمریکا افزود اگر اسد سریعتر از سمت خود کنار برود، این کنجر به "انفجار داخلی" شده و کشور را از هرگونه حیات اجتماعی محروم خواهد کرد.  
"سی ان ان" خاطرنشان کرد به این ترتیب کری تغییر موضع آمریکا را اعلام کرد.
وزیر امور خارجه آمریکا علاوه بر این خاطرنشان کرد جلب روسیه به روند حل و فصل درگیری سوریه می تواند "امکانی" برای آمریکا در راستای حل و فصل بحران شود. 
درگیری های مسلحانه در کشور سوریه از ماه مارس سال 2011 تا به امروز ادامه دارد. بر اساس اطلاعات دریافتی از سازمان ملل متحد، این درگیری ها تاکنون بیش از 200 هزار نفر کشته بر جای گذاشته است. نیروهای ارتش این کشور با شبه نظامیان مسلحی از گروه های گوناگون مبارزه می کند. مهم ترین و بزرگترین این گروه ها، گروه تروریستی دولت اسلامی یا همان داعش است. اکنون داعش بخش وسیعی از کشورهای سوریه و عراق را تحت اختیار خود قرار داده و یکی از بزرگترین معضل های بین المللی به شمار می آید. 
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала