مقام روسی: ایران پس از لغو تحریم ها می تواند عضو سازمان همکاری شانگهای شود

© Photo / Shanghai Cooperation Organisationمقام روسی: ایران پس از لغو تحریم ها می تواند عضو سازمان همکاری شانگهای شود
مقام روسی: ایران پس از لغو تحریم ها می تواند عضو سازمان همکاری شانگهای شود - اسپوتنیک ایران
Telegram
بختیار حکیموف، نماینده ویژه رئیس جمهور روسیه در امور سازمان همکاری شانگهای اعلام کرد ایران اندکی پس از برداشته شدن تحریم های شورای امنیت سازمان ملل متحد خواهد توانست روند ورود به سازمان همکاری شانگهای را آغاز کند.

بختیار حکیموف در حاشیه نشست مقامات ارشد همایش آسیا و آفریقا (ASEM) در بروکسل اعلام کرد ایران که از سال 2006 دارای مقام ناظر در سازمان همکاری شانگهای می باشد "نامزد واقعی و درجه اول است و روند حل و فصل مساله هسته ای به این کشور اجازه خواهد داد در آینده نزدیک عضو این سازمان شود". نماینده ویژه رئیس جمهور روسیه افزود تا به حال تحریم ها مانع عضویت ایران در سازمان همکاری شانگهای بوده است.
بختیار حکیموف خاطرنشان کرد:"ما بر حل این مساله پافشاری خواهیم کرد چون ایران یکی از نقش آفرینان کلیدی در منطقه است و علاقمندی خود به پیوستن به سازمان همکاری شانگهای را نشان داده است".
سازمان همکاری شانگهای یک سازمان بین دولتی منطقه ای است که برای همکاری های چند جانبه امنیتی و اقتصادی تشکیل شده است. روسیه، چین، قزاقستان، قرقیزستان، تاجیکستان و ازبکستان اعضای فعلی این سازمان هستند و مغولستان،هند ، ایران، پاکستان و افغانستان نیز از مقام ناظر در آن برخوردارند.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала