رونمایی از موشک نقطه زن "فاتح 313" در ایران

© AP Photo / Ebrahim Norooziرونمایی از موشک نقطه زن "فاتح 313" در ایران
رونمایی از موشک نقطه زن فاتح 313 در ایران - اسپوتنیک ایران
Telegram
در ایران همزمان با روز صنعت دفاعی موشک نقطه زن "فاتح 313" رونمایی شد.

به گزارش شبکه تلویزیونی "پرس تی وی"، مراسم رونمایی از این موشک در سازمان هوا-فضای وزارت دفاع با حضور حسن روحانی رییس جمهور این کشور برگزار شد.
به گزارش خبرگزاری "فارس"، موشک‌های فاتح جزو دقیق ‌ترین موشک‌های ایرانی است که مدل فاتح 110 در چند نسل مختلف در سال‌های قبل ساخته و تحویل نیروهای مسلح ایران شده است. در طراحی موشک نقطه ‌زن "فاتح 313" که نوع جدیدی از موشک جدید فاتح به شمار می رود، علاوه بر سبک ‌سازی بدنه، نسل پیشرفته ‌ای از پیشرانه‌های سوخت جامد، مرکب و سنسور به کار گرفته شده است.

به گزارش خبرگزاری "ایسنا"، حسن روحانی رییس جمهور ایران در مراسم رونمایی از این موشک گفت: "ما ملتی صلح طلب هستیم اما صلح فقط در سایه اقتدار امکان پذیر است".
وی تصریح کرد: "اقتداری که نیروهای مسلح با ایمانشان و با تکنولوژی و توانمندی به وجود می آورند، شرایطی برای ما ایجاد می کند که یک کشور توانمند با قدرت بازدارندگی باشیم. وقتی یک کشور توانمند، قدرتمند و بازدارنده است، صلح آن ملت را تضمین می کند و جنگ و تجاوز به آن تحمیل نمی شود".
رییس جمهور ایران با اشاره به این که دولت ایران در آینده هم در زمینه افزایش قدرت دفاعی کشور تلاش خواهد کرد، افزود: "این قدرت علیه کسی نیست و فقط برای دفاع از منافع ملی و امنیت ملی کشورمان است".

ایران با تولید این موشک، به جمع کشورهای صاحب موشک با سوخت جامد، مرکب و نقطه زن با برد 500 کیلومتر پیوسته است.

 

 

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала