روسیه به خاطر تغییر محسوس موضع ایران نسبت به برنامه هسته ای خوشحال است

© Sputnik / Alexey Danichev /  مراجعه به بانک تصاویر روسیه به خاطر تغییر محسوس موضع ایران نسبت به برنامه هسته ای خوشحال است
روسیه به خاطر تغییر محسوس موضع ایران نسبت به برنامه هسته ای خوشحال است - اسپوتنیک ایران
اشتراک
ولادیمیر پوتین، رییس جمهور روسیه روز جمعه اعلام کرد روسیه به خاطر اینکه موضع ایران نسبت به برنامه هسته ای خود دچار تغییرات محسوسی شده ، خوشحال است.

پوتین در سخنرانی خود در همایش اقتصادی بین المللی سن پترزبورگ ضمن اعلام این مطلب گفت:" ما با همه شرکت کنندگان در این روند از جمله با آمریکا و همچنین امیدوارم با ایران دارای این درک مشترک هستیم که همه ما مخالفان شدید گسترش جنگ افزار امحای جمعی می باشیم. و این ملاحظه امکان داد در این راستا بطور بسیار سازنده ای با آمریکا کار کنیم. ما به خاطر اینکه موضع ایران دچار تغییرات محسوسی شده و امکان داده به سطح فعلی توافق برسیم، بسیار خوشحال هستیم".
رییس جمهور روسیه اعلام کرد مسکو از توافقات فعلی مسلما حمایت می کند.

ایران و گروه "1+5" میانجیان بین المللی (روسیه، آمریکا، چین، فرانسه، بریتانیا و آلمان) در حال مذاکره برای تدوین سیستم تضمینات در راستای اثبات ماهیت کاملا صلح آمیز برنامه هسته ای ایران هستند تا در صورت دستیابی به توافقی جامع در این زمینه، تحریمات بین المللی علیه تهران لغو شود.

قرار است توافقنامه جامع هسته ای میان 1+5 و ایران تا آخر ماه ژوئن امضا شود.
ایران و گروه"1+5" روز دوم آوریل در لوزان سوئیس در خصوص تدوین توافقنامه جامع به تفاهم سیاسی دست یافته و از جمله درباره توقف کار دو سوم ظرفیت های غنی سازی اورانیوم ایران طی ده سال و کنترل بین المللی برنامه های غنی سازی طی 25 سال آینده به توافق رسیدند.

 

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала