داعش قصد دارد ثبات در CIS را برهم بزند

© Sputnik / Сергей Гунеев /  مراجعه به بانک تصاویر داعش قصد دارد ثبات در CIS را برهم بزند
داعش قصد دارد ثبات در CIS را برهم بزند - اسپوتنیک ایران
Telegram
گروه تروریستی موسوم به "دولت اسلامی" یا داعش قصد دارد ثبات در اتحادیه کشورهای مستقل همسود (CIS) را برهم بزند.

آلکساندر بورتنیکوف، رئیس سازمان امنیت فدرال روسیه در سخنرانی خود در مسکو در مراسم 15 ـ مین سالگرد تاسیس مرکز ضد تروریستی CIS ضمن اعلام این مطلب به روند افزایش تحرک و گسترش ناحیه تاثیر گذاری تروریسم بین المللی اشاره نموده و اظهار داشت: " در حال حاضر داعش به عنوان هسته تروریسم بین المللی فعالیت کرده، شبکه های خود را در نواحی گوناگون جهان به وجود آورده و با صراحت اعلام می نماید که قصد دارد ثبات در اتحادیه کشورهای مستقل همسود و آسیای مرکزی را بر هم بزند".
داعش پس از آنکه اراضی پهناوری را در شمال و شرق سوریه و شمال و غرب عراق به تصرف خود در آورد، روز 29 ژوئن سال گذشته تشکیل خلافت اسلامی در این نواحی به رهبری سرکرده خود را اعلام کرد. این گروه وحشی و بیرحم که در حال گسترش فعالیت خود در دیگر کشور ها بویژه لیبی، مصر ، افغانستان، یمن، تونس و نیجریه بوده و در دیگر نقاط جهان از جمله کشور های اروپایی عملیات تروریستی اجرا می کند، یکی از بزرگترین معضلات فعلی در دنیا می باشد.
داعش بطور منظم "کافران" (مسیحیان، خبرنگاران، خارجیان و نظامیان) را به اشکال ددمنشانه اعدام کرده و ویدئوهای آنرا در اینترنت منتشر می کند.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала