داعش بیش از 150 نظامی سابق عراقی را به اتهام جاسوسی اعدام کرد

© REUTERS / Social media via Reuters TVداعش بیش از 150 نظامی سابق عراقی را به اتهام جاسوسی اعدام کرد
داعش بیش از 150 نظامی سابق عراقی را به اتهام جاسوسی اعدام کرد - اسپوتنیک ایران
اشتراک
شبه نظامیان عضو گروه تروریستی موسوم به "دولت اسلامی" یا داعش 131 سرباز و افسر سابق ارتش عراق را در شهر موصل، واقع در شمال این کشور اعدام کردند.

یک منبع در شهر موصل این مطلب را به شبکه تلویزیونی کردزبان Rudawاعلام کرده و افزود این نظامیان را به این خاطر اعدام کردند که احتمال می دادند آنها درباره نقل و انتقالات و پایگاه های نظامی داعشی ها اطلاعات جمع آوری کنند.
گروه تروریستی" دولت اسلامی" موسوم به داعش پس از آنکه اراضی پهناوری را در شمال و شرق سوریه و شمال و غرب عراق به تصرف خود در آورد، روز 29 ژوئن سال گذشته تشکیل خلافت اسلامی در این نواحی به رهبری سرکرده خود را اعلام کرد. این گروه وحشی و بیرحم که در حال گسترش فعالیت خود در دیگر کشور ها بویژه لیبی، مصر ، افغانستان، یمن، تونس و نیجریه بوده و در دیگر نقاط جهان از جمله کشور های اروپایی عملیات تروریستی اجرا می کند، یکی از بزرگترین معضلات فعلی در دنیا می باشد.
داعش که تعداد افراد آن به گزارش سازمان سیا حدود 30 هزار نفر است، بطور منظم "کافران" (مسیحیان، خبرنگاران، خارجیان و نظامیان) را به اشکال ددمنشانه اعدام کرده و ویدئوهای آنرا در اینترنت منتشر می کند.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала