پهپاد اسرائیلی

© AFP 2023 / Jack Guez/Files / پهپاد اسرائیلی
پهپاد اسرائیلی - اسپوتنیک ایران
Telegram
پهپاد از سکوی پرتاب قابل حمل پنوماتیکی پرتاب می شود.

در نمایشگاه هوا — فضای « له بورژه»  که از 15 تا 21  ماه ژوئن  سال 2015 میلادی  برگزار خواهد شد، برای نخستین بار  « پهپاد — کامیکادزه» اسرائیل به معرض نمایش گذاشته خواهد شد. نشریه Israel Defense با استناد به نمایندگان  شرکت « یائیر ناوه»  نوشت که  ارتش آمریکا ساخت اینگونه پهپاد ها را سفارش داده است.

پهپاد کوچک  با مدل اولیه Hero 30 و یا WASP توسط  شرکت اسرائیلی UVision ساخته شده است.  این پهپاد شبیه راکت است و  وظیفه اصلی آن تجسس است.  این وسیله به وزن 3 کیلو براحتی در کوله پشتی سرباز جا می گیرد.  پهپاد مجهز به دوربین ویدئویی است و اوپراتور می تواند  به تنهایی  آن را بطور مستقیم  از طریق « نت بوک» هدایت کند.

پهپاد از سکوی پرتاب قابل حمل پنوماتیکی  پرتاب می شود.  ارتفاع پرواز  600-300 متر است. برد پرواز — 40 کیلومتر.  بالهای صلیب وار  آن مانوردهی عالی را تأمین می کند. پهپاد می تواند  در ارتفاع پایین بر فراز  جاهایی که صعب العبور هستند پرواز کند و  از موانع بگذرد.

از این نوع پهپاد  می توان  هم به عنوان وسیله جمع آوری اطلاعات استفاده کرد  و  هم به عنوان یک نوع سلاح. مهمات داخل پهپاد را می توان از راه دور منفجر کرد.  قابل درک است که پس از انفجار امکان بازگشت پهپاد  وجود ندارد.

پهپاد می تواند به مناطق پرجمعیت شهری نزدیک شود. اوپراتور با شناسایی دقیق می تواند تصمیم وارد کردن ضربه را اتخاذ کند. پهپاد به  اهداف داخل ساختمان  از طریق  پنجره حمله می کند. قیمت آن فاش نمی شود اما حدس زده می شود که قیمت آن  با  قیمت موشک کوچک « هوا — زمین»  یکسان باشد  که امکان کاربرد گسترده آن را فراهم می سازد.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала