استفاده داعش از سن تئاتر برای اعدام های دسته جمعی

© AFP 2023 / Joseph Eidتئاتر باستانی در پالمیرا
تئاتر باستانی در پالمیرا - اسپوتنیک ایران
Telegram
گروه تروریستی داعش در روی صحنه تئاتر رم باستان در شهر پالمیرا واقع در استان حمص سوریه اعدام های دسته جمعی نمایشی ترتیب می دهد.

به گزارش "دیده بان حقوق بشر سوریه" مستقر در لندن، داعشی ها 20 نفر از افراد متهم به همکاری با دولت سوریه را در روی صحنه تئاتر باستانی اعدام کردند.
رامی عبدالرحمان، مدیر "دیده بان حقوق بشر سوریه" گفت داعشی ها مردم را به زور به این تئاتر بردند تا اعدام های دسته جمعی را تماشا کنند و هواداران آنها گزارش این اعدام ها را در اینترنت منتشرکردند.
به گزارش مدافعان حقوق بشر داعشی ها پس از تصرف شهر پالمیرا که انرا تدمر نیز می نامند 400 نفر از اهالی این شهر از جمله زنان و کودکان را کشته اند و سرنوشت 600 نفر دیگر که ربوده شده اند، معلوم نیست.
یادآور می شود پیشتر مامون عبدالکریم، مدیر اداره آثار باستانی و موزه های سوریه دمشق، فرماندهی ارتش سوریه و جامعه بین المللی را به دفاع از شهر پالمیرا "مروارید بیابان های سوریه" فرا خوانده و گفته بود در اطراف این شهر باستانی جنگ بین تمدن و بربریت جریان دارد. همچنین ایرینا بوکوا، مدیر یونکو به خاطر امکان تخریب آثار باستانی در پالمیرا به دنبال تخریب شهر باستانی نمرود و غارت موزه شهر موصل ابراز نگرانی کرده بود.
گروه تروریستی" دولت اسلامی" موسوم به داعش پس از آنکه اراضی پهناوری را در شمال و شرق سوریه و شمال و غرب عراق به تصرف خود در آورد، روز 29 ژوئن سال گذشته تشکیل خلافت اسلامی در این نواحی به رهبری سرکرده خود را اعلام کرد. این گروه وحشی و بیرحم که در حال گسترش فعالیت خود در دیگر کشور ها بویژه لیبی، مصر ، افغانستان، یمن، تونس و نیجریه بوده و در دیگر نقاط جهان از جمله کشور های اروپایی عملیات تروریستی اجرا می کند، یکی از بزرگترین معضلات فعلی در دنیا می باشد.
داعش بطور منظم "کافران" (مسیحیان، خبرنگاران، خارجیان و نظامیان) را به اشکال ددمنشانه اعدام کرده و ویدئوهای آنرا در اینترنت منتشر می کند.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала