تحلیلگران: آمریکا نمی تواند در "نبرد بر سر آسیا" بر روسیه غلبه کند

© AP Photo / Wu HongThe meeting of the Foreign Ministers of China, Russia and India in Beijing
The meeting of the Foreign Ministers of China, Russia and India in Beijing - اسپوتنیک ایران
Telegram
گسترش همکاری نظامی روسیه و هند تمام طرح های واشینگتن را برهم زد و تلاش های آمریکا برای احیای توازن قوا در آسیا نمی تواند روند تقویت گروه بریکس را متوقف سازد.

به گزارش خبرگزاری"اسپوتنیک"، اشتون کارتر، وزیر دفاع آمریکا هواپیمای تاکتیکی جدیدی را به دهلی نو عرضه کرده و توافقنامه ده ساله همکاری نظامی دو جانبه را با "نارندرا مودی" نخست وزیر هند امضا خواهد کرد.
فرانتس ـ اشتفان گادی، تحلیلگر نظامی نشریه The Diplomat معتقد است "اقدامات آمریکا را باید پاسخ دیر هنگام به گسترش همکاری نظامی بین اعضای بریکس ارزیابی کرد". این تحلیلگر افزود بریکس که با استفاده از تجهیزات نظامی روسی رو به نقویت است، نقش آفرین مستقلی در جهان می شود و فقط یک اتحادیه اقنصادی نیست.
طبق آمار منتشره توسط سازمان فدرال همکاری های فناوری نظامی روسیه ، هند در سال 2014 بزرگترین خریدار تجهیزات نظامی و تسیحات ساخت روسیه بود و در مجموع 4.7 میلیارد دلار از این تجهیزات را خریداری کرد.
خبرگزاری"اسپوتنیک" می نویسد گسترش همکاری نظامی روسیه و هند تمام طرح های واشینگتن را برهم زد وآمریکا با تقویت همکاری نظامی با هند می خواهد با یک تیر دونشان زده و از یک طرف بر موفقیت های دیپلملتیک مسکو در آسیا خط بطلان کشیده و از طرف دیگر به تضادها بین دهلی نو و پکن شدت ببخشد.
کریسپین روور، کارشناس استرالیایی معتقد است این استراتژی آمریکا شکست خورده و تضادهای موجود تضادها بین دهلی نو و پکن بهاندازه رویارویی آمریکا و چین شدید نیست.
روور خاطرنشان می سازد که "روسیه یگانه شریک استراتژیک هند است و سه کشور روسیه، هند و چین ایجاد دنیای چند قطبی را به عنوان راستای اولویت دار سیاست خود انتخاب کرده اند".
وی می گوید:"ائتلاف ضد آمریکایی این سه کشور را در دراز مدت نمی توان از نظر دور داشت".

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала