گزارش و تحلیل

نشانه گیری هیلاری کلینتون برای ریاست جمهوری

© AP Photo / David Zalubowskiنشانه گیری هیلاری کلینتون برای ریاست جمهوری
نشانه گیری هیلاری کلینتون برای ریاست جمهوری - اسپوتنیک ایران
Telegram
آمریکایی ها به دنبال تغییرات هستند و هیلاری کلینتون برای کمک می شتابد.

وزیر امور خارجه و بانوی اول سابق ، در مبارزه برای کسب مقام ریاست جمهوری آمریکا شرکت کرد و این دومین تلاش او برای کسب مقام در دفتر بیضی شکل ریاست جمهوری آمریکاست. تحلیل گران معتقدند که ممکن است اینبار تلاش او با موفقیت همراه باشد. در عین حال اگر آرزوی محبوب هیلاری عملی نشود ، جایزه ی تسلی بخشی در انتظارش خواهد بود و این رکوردهای تاریخی است. کمپین پیش از انتخاباتی کلینتون ممکن است گرانترین کمپین در تاریخ باشد که 2.5 میلیارد دلار هزینه دارد. اوباما که اولین رئیس جمهور سیه چرده ی آمریکاست ، از نامزدی هیلاری حمایت کرد ، شاید برای آنکه او اولین رئیس جمهور زن کشور شود. و روند نوآوری را ادامه می دهد.

مشکلات قدیمی و بزرگ باقی می مانند. کارشناسان شک و تردید دارند که هیلاری کلینتون از عهده ی آنها برآید. تحلیل گران آمریکایی توجه ی ویژه ای به سیاست خارجی دارند که هیلاری به عنوان وزیر امور خارجه ی سابق داشت. او تجربه دارد و خود را خوب نشان داده است. اما تنها یک صحنه در خاطره ها باقی ماند وقتی که در دیدار با وزیر امور خارجه ی روسیه سرگی لاوروف هیلاری به جای دکمه ی " انتقال بار " در ارتباط روسیه و آمریکا بر روی " اضافه بار" فشارداد. به نظر می رسید که مترجمین وزرات امور خارجه یک بار دیگر اشتباه کردند. و اینبار با ترجمه. اما زمان نشان داد که این اشتباه بسیار نمادین بوده است.

هیلاری چه شانس هایی برای پیروزی دارد؟ پشت سرش جمهوری خواهان ایستاده اند که بدون جنگ سومین دوره ریاست جمهوری را به دموکرات ها نخواهند داد. آمریکا مشکلات درونی بسیاری دارد و این مشکلات بیرون مرزها هم کم نیستند. در کنار قرض های دولتی ، اصلاحات شکست خورده ی بهداشت و درمان ، افزایش مهاجرت ها و غیره ، مشکلات خاور میانه و تهدیدات جهانی نیز به رئیس جمهور آینده ی آمریکا می رسد. در نهایت رژیم کیف را نمی شود بدون حمایت خردمندانه تنها گذاشت. هیلاری کلینتون در صورت پیروزی روزهای سختی درپیش خواهد داشت برای آنکه او جوان هم نیست و 67 سال سن دارد. اما برای چیزهایی می شود مبارزه کرد: اولین زن رئیس جمهور آمریکا شدن ، تنها زن اولی که موفق شد با همسرش در دستاوردهای سیاسی و محبوبیت برابری کند و گرانترین کمپین پیش از انتخاباتی را داشته باشد. اما فعلا این ها فقط حرفند ، در عمل هیلاری کلینتون به ایالت آیووا می رود جایی که کمپین انتخاباتیش کار خود را آغاز خواهد کرد.

 

 

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала