حملات جدید هوایی به مواضع داعش در عراق و سوریه

© AP Photo / U.S. Air Force, Shawn Nickelحملات جدید هوایی به مواضع داعش در عراق و سوریه
حملات جدید هوایی به مواضع داعش در عراق و سوریه - اسپوتنیک ایران
Telegram
نیروهای ائتلاف بین المللی ضد تروریسم به رهبری آمریکا طی شبانه روز گذشته یک سلسله حکملات جدید هوایی را به مواضع داعش در عراق و سوریه را انجام دادند.

بنا به اعلامیه فرماندهی این ائتلاف، در سوریه حملات هوایی به مواضع تروریست ها در اطراف شهرهای لاذقیه و کوبانی صورت گرفته و در عراق شهرهای موصل و فلوجه و بعضی از دیگر نقاط مسکونی مورد بمباران قرار گرفتند.
گروه اسلام گرای "دولت اسلامی" یا همان داعش که اکنون کنترل اراضی پهناوری از قلمروی سوریه و عراق را در دست دارد، اواخر ژوئن سال گذشته تشکیل خلافت اسلامی در این نواحی به رهبری سرکرده خود را اعلام کرده است. داعش در حال گسترش فعالیت خود در دیگر کشور ها بویژه لیبی، مصر ، افغانستان و نیجریه است و یکی از بزرگترین معضلات فعلی در جهانبه شمار می رود.
ائتلاف ضد داعش به رهبری آمریکا از ماه اوت سال گذشته به اراضی تحت کنترل داعش در عراق ضرباتی وارد کرده و از ماه سپتامبر حملات هوایی را به مواضع این گروه تروریستی در سوریه نیز با کمک تعدادی از شرکای غربی وعربی خود آغاز کرده است. در حال حاضر بیش از 60 کشور عضو ائتلاف ضد داعش هستند که 12 کشور از آنها در عملیات جنگی علیه این گروه تروریستی در عراق و سوریه شرکت می کنند.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала