بودجه سنگین اتحادیه اروپا برای مقابله با پیامد های جنگ اوکراین

© Sputnik / Alexey Vitvitsky /  مراجعه به بانک تصاویر واکنش اتحادیه اروپا به برنامه ایران برای غنی سازی ۶۰ درصدی اورانیوم
واکنش اتحادیه اروپا به برنامه ایران برای غنی سازی ۶۰ درصدی اورانیوم - اسپوتنیک ایران  , 1920, 24.11.2022
Telegram
بودجه سنگین اتحادیه اروپا برای مقابله با پیامد های جنگ اوکراین
به گزارش اسپوتنیک، "ان تی وی" آلمان در مطلبی نوشت: اتحادیه اروپا در مورد پروژه هایی که مایل است پول خود - 186.6 میلیارد یورو - در سال آینده به آنها سرازیر شود، توافق کرده است. یکی از محورهای بودجه مبارزه با پیامدهای جنگ اوکراین است.
بودجه اتحادیه اروپا برای سال 2023 با پول اضافی برای مقابله با پیامدهای جنگ روسیه علیه اوکراین در نظر گرفته شده است. پس از اینکه کشورهای اتحادیه اروپا به این مسئله چراغ سبز نشان دادند، پارلمان اتحادیه اروپا نیز به طور رسمی با آن موافقت کرد. این بدان معناست که می توان برای سال آینده 186.6 میلیارد یورو بودجه در نظر گرفت. مذاکره کنندگان پارلمان و کشورهای اتحادیه اروپا در اواسط نوامبر در این مورد توافق کرده بودند.
پارلمان اتحادیه اروپا با ارائه پول کمی بیشتر از درخواست کمیسیون اتحادیه اروپا و کشورها در مناقشات بودجه ای پیروز شده است. قرار است در مجموع یک میلیارد یورو در درجه اول برای مقابله با پیامدهای جنگ اوکراین و سرمایه گذاری های انرژی و همچنین بهبود بیشتر از بحران کرونا استفاده شود.
به طور خاص، حدود 14.7 میلیارد یورو برای کشورهای همسایه اروپایی و توسعه بین المللی، به ویژه برای اوکراین و مولداوی برنامه ریزی شده است. از آنجایی که در حال حاضر افراد زیادی در اتحادیه اروپا از اوکراین فرار کرده اند، بودجه اروپا در زمینه مهاجرت نیز افزایش می یابد، برنامه تبادل اراسموس برای حمایت از پناهندگان جوان و همچنین 1.5 میلیارد یورو برای صندوق پناهندگی، مهاجرت و ادغام هم در حال گسترش است.
با توجه به بحران انرژی، ظرفیت سرمایه گذاری در زیرساخت های حمل و نقل فرامرزی و انرژی نیز در حال افزایش است. در مجموع سه میلیارد یورو برای این کار در نظر گرفته شده است. در عین حال، پول بیشتری باید به برنامه های بهداشتی سرازیر شود. به طور سنتی بزرگترین اقلام در بودجه در سال آینده برنامه های انسجام برای توسعه منطقه ای با 62.9 میلیارد یورو و سیاست کشاورزی است که برای آن 53.6 میلیارد برنامه ریزی شده است.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала