تماس تلفنی وزرای خارجه ایران و جمهوری آذربایجان

© Sputnik / Murad Orujov /  مراجعه به بانک تصاویر جیحون بایراموف وزیر امور خارجه جمهوری آذربایجان
جیحون بایراموف وزیر امور خارجه جمهوری آذربایجان - اسپوتنیک ایران  , 1920, 12.10.2021
Telegram
وزرای امور خارجه جمهوری اسلامی ایران و جمهوری آذربایجان در گفتگویی تلفنی تأکید کردند که مشکلات اخیر میان دو کشور باید از طریق گفتگو و همکاری و در فضایی آرام و صمیمانه حل و فصل شود.
به گزارش اسپوتنیک به نقل از تسنیم، حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه ایران و جیحون بایراموف وزیر امور خارجه جمهوری آذربایجان، در تماس تلفنی آخرین تحولات روابط دوجانبه را مورد بحث و بررسی قرار دادند.
کشف و ضبط ۱۰۲ کیلو ماده مخدر در مرز ایران و آذربایجان - اسپوتنیک ایران  , 1920, 12.10.2021
کشف و ضبط ۱۰۲ کیلو ماده مخدر در مرز ایران و آذربایجان
وزیر امور خارجه ایران با تاکید بر ضرورت احترام متقابل و استقلال، حاکمیت و تمامیت ارضی کشورها افزود: تهران و باکو دارای روابط دیرینه ای با یکدیگر هستند. ایشان تصریح کرد دو کشور باید مانع سوءتفاهم در مناسبات فی ما بین شده و شایسته است به سرعت روابط خود را در مسیر درست و رو به رشد ادامه دهند.
امیرعبداللهیان همچنین در این‌ گفتگوی تلفنی خاطر نشان ساخت که توقع تهران این است که مشکل تردد ترانزیتی کامیون ها مرتفع گردد.
وزیر امور خارجه ایران با اشاره به عمق روابط دو ملت و دو کشور افزود: تهران و باکو دشمنانی دارند و طرفین نباید به دشمنان فرصت اختلال در مناسبات بین دو کشور را بدهند و نگرانی ها را باید از طریق گفتگو و همکاری حل و فصل نمایند.
جیحون بایراموف وزیر امور خارجه جمهوری آذربایجان، نیز در این مکالمه تلفنی رابطه با جمهوری اسلامی ایران  را دوستانه خواند و افزود، روابط با کشورهای دوست  برای جمهوری آذربایجان در اولویت قرار دارد.
وزیر امور خارجه جمهوری آذربایجان بر حل و فصل مشکلات از طریق گفتگو و در فضائی آرام و صمیمانه تاکید کرد.
جیحون بایراموف پیشنهاد کرد، تا مقامات گمرک دو کشور برای حل مشکلات ترانزیت کالاهای ایرانی گفتگو نمایند؛ وی بر پیگیری آزادی دو راننده کامیون ایرانی تاکید کرد.
وزرای امور خارجه دو کشور از یکدیگر برای سفر به تهران و باکو دعوت کردند.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала