آغاز به کار مدرسه تلویزیونی در ایران

© Fotolia / Andrey Burmakinآغاز به کار مدرسه تلویزیونی در ایران
آغاز به کار مدرسه تلویزیونی در ایران - اسپوتنیک ایران  , 1920, 25.09.2021
Telegram
معاون حقوقی و امور مجلس وزارت آموزش و پرورش ایران اعلام کرد که سازمان صدا و سیما از امروز ۱۵ ساعت در شبانه‌روز برای دانش آموزان برنامه آموزشی خواهد داشت.
به گزارش اسپوتنیک به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، قاسم احمدی لاشک، معاون حقوقی و امور مجلس وزارت آموزش و پرورش ایران با بیان اینکه شیوع کرونا سبب شد آموزش و پرورش دو سال تحصیلی سخت و پرچالش را سپری کند گفت: دولت امسال با تمام توان و با همراهی سایر دستگاه‌ها از جمله وزارت بهداشت و درمان، سازمان صدا وسیما و خانواده‌ها در کنار معلمان و دانش آموزان هستند.
اطلاعیه جدید آموزش و پرورش ایران درباره بازگشایی مدارس - اسپوتنیک ایران  , 1920, 21.09.2021
اطلاعیه جدید آموزش و پرورش ایران درباره بازگشایی مدارس
او افزود: خط قرمز آموزش و پرورش برای بازگشایی مدارس سلامت معلمان، کارکنان آموزش و پرورش و به طور خاص دانش آموزان است.
معاون حقوقی و امور مجلس وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه این وزارتخانه دستور العمل‌های لازم برای نحوه فعالیت در سال تحصیلی جدید را تهیه و به استان‌ها ارسال کرده است، ادامه داد: دستور العمل‌های تهیه شده در خصوص نحوه فعالیت‌های آموزشی در سال تحصیلی جدید متناسب با تجربیات کشور‌های دیگر است.
احمدی گفت: بسیاری از کشور‌ها پس از شیوع کرونا تعلیم و تربیت دانش آموزان را به صورت حضوری ادامه دادند و ما نیز امسال همین مسیر را به شکل تدریجی طی خواهیم کرد.
او گفت: آموزش در مدارس کم جمعیت امسال حضوری خواهد بود و بعد از یک ماه با بهبود وضعیت کرونا، آموزش‌ها ابتدا در مدارس با جمعیت میانه و سپس مدارس با جمعیت زیاد به تدریج حضوری خواهند شد.
معاون حقوقی و امور مجلس وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه فعلا تولید محتوا‌های آموزشی برای دانش آموزان به شکل مجازی خواهد بود، از تلاش‌های صدا و سیما برای راه اندازی مدرسه تلویزیونی قدردانی کرد و افزود: سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران برای دانش آموزان ۱۵ ساعت در شبانه روز برنامه آموزشی درسی خواهد داشت.
احمدی گفت: ۸ برنامه درسی ویژه دوره ابتدایی و ۱۵ برنامه برای دانش آموزان متوسطه که دسترسی به اینترنت ندارند از طریق مدرسه تلویزیونی ایران پخش خواهد شد.
وی افزود: بر اساس تفاهم نامه با صدا و سیما پخش برنامه‌های آموزشی برای دانش آموزان از امروز شنبه ۳ مهر ماه آغاز خواهد شد و تا پایان سال تحصیلی ادامه خواهد داشت.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала