سخنگوی کاخ سفید: دیپلماسی هنوز هم بهترین گزینه برای ایران است

© REUTERS / Kevin Lamarque     سخنگوی کاخ سفید: دیپلماسی هنوز هم بهترین گزینه برای ایران است
سخنگوی کاخ سفید: دیپلماسی هنوز هم بهترین گزینه برای ایران است - اسپوتنیک ایران  , 1920, 16.09.2021
اشتراک
سخنگوی کاخ سفید در نشست خبری روزانه درباره مسائل مختلفی از جمله تعامل واشنگتن با تهران صحبت کرد.
به گزارش اسپوتنیک به نقل از میزان، یک خبرنگار در نشست خبری روزانه کاخ سفید از جنیفر ساکی پرسید؛ ایران اکنون یک مذاکره کننده ارشد جدید هسته‌ای دارد. این به طور گسترده‌ای نشانه آن است که آن‌ها موضع سخت تری را اتخاذ می‌کنند. آیا هنوز رئیس جمهور (جو بایدن) معتقد است که می‌تواند مذاکرات با ایران درباره موضوع هسته‌ای را از سر بگیرد؟
محکومیت یک ایرانی در آمریکا به اتهام نقض تحریم های ایران - اسپوتنیک ایران  , 1920, 15.09.2021
محکومیت یک ایرانی در آمریکا به اتهام نقض تحریم های ایران
جنیفر ساکی در پاسخ به این سوال گفت: او (بایدن) همچنان معتقد است که یک مسیر دیپلماتیک رو به جلو بهترین راه پیش رو است و بازگشت به دوره‌ای از زمان که ما در مورد قابلیت‌های هسته‌ای ایران آگاهی داشته باشیم و این که ما بتوانیم با شرکای بین المللی خود کار کنیم تا آن‌ها را مسئول بدانیم، بهترین گام است.
وی در ادامه افزود: اما بدیهی است که وزارت خارجه باید تعیین کند که به همراه دیپلماسی چه چیز‌های دیگری نیز وجود دارد.
 
ساکی در پاسخ به سوالی درباره گزارش‌های ضد و نقیض مبنی بر مخالفت «شی جین‌پینگ»، رئیس جمهور چین با پیشنهاد جو بایدن برای دیدار، گفت: مقامات آمریکایی و چینی در مورد دیدار بایدن و شی مذاکره می‌کنند.
سخنگوی کاخ سفید در واکنش به برخی درخواست‌ها برای برکناری مارک میلی، رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا نیز اظهار داشت: بایدن ژنرال میلی را به خوبی می‌شناسد و به رهبری و وفاداری او به قانون اساسی اطمینان دارد.
کتاب جدیدی در آمریکا نشان می‌دهد که میلی در پی نگرانی از آغاز جنگی با چین در پی تنش زایی رئیس جمهور پیشین آمریکا، با همتای چینی خود تماس گرفته تا تنش‌ها را کاهش دهد.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала