بیانیه سازمان پیمان امنیت جمعی در رابطه با وضعیت افغانستان

© AFP 2022 / Wakil Kohsarبیانیه سازمان پیمان امنیت جمعی در رابطه با وضعیت افغانستان
بیانیه  سازمان پیمان امنیت جمعی در رابطه با وضعیت افغانستان  - اسپوتنیک ایران, 1920, 15.09.2021
Telegram
استانیسلاو زاس، دبیر کل سازمان پیمان امنیت جمعی (CSTO) پس از نشست مشترک شورای وزیران خارجه ، شورای وزیران دفاع و کمیته دبیران شوراهای امنیت این سازمان گفت که سازمان پیمان امنیت جمعی بیانیه ای در مورد وضعیت افغانستان صادر کرد.
به گزارش اسپوتنیک دبیر کل سازمان پیمان امنیت جمعی گفت: "سران هیئت ها در مورد پیش نویس اعلامیه شورای امنیت جمعی CSTO به طور کلی توافق نموده  و تعدادی بیانیه از جمله بیانیه مشترک کشورهای عضو CSTO" درباره وضعیت افغانستان "،بیانیه وزرای خارجه در مورد هماهنگی تلاش های مشترک در زمینه امنیت اطلاعات و مبارزه با تروریسم سایبری ، بیانیه وزیران خارجه در مورد تلاش های جمعی برای حل بحران ها در خاورمیانه و شمال آفریقا و بیانیه مشترک وزرای خارجه حاوی تأکید مجدد بر پایبندی به اصول منشور ملل متحد و تقویت همکاری ها برای اطمینان از رعایت دقیق آنها را صادر کردند".
سناتورها به اشتباهات دولت بایدن در خروج نیروها از افغانستان اشاره کردند - اسپوتنیک ایران, 1920, 14.09.2021
سناتورها به اشتباهات دولت بایدن در خروج نیروها از افغانستان اشاره کردند
طالبان یک ماه پیش حملات خود را علیه نیروهای دولتی افغانستان افزایش داده، 15 اوت وارد کابل شده و روز بعد اعلام کردند که جنگ 20 ساله در این کشور به پایان رسیده است. اشرف غنی رئیس جمهور افغانستان با اشاره به تمایل خود به "جلوگیری از کشتار" کشور را ترک کرد. شب 31 اوت، ارتش آمریکا فرودگاه کابل را ترک کرد و به حضور نظامی 20 ساله آمریکا در افغانستان پایان داد. 6 سپتامبر  طالبان اعلام کردند که پنجشیر، آخرین استان از 34 استان افغانستان ، تحت کنترل آنها قرار گرفته است. روز بعد ، ترکیب دولت موقت افغانستان اعلام شد. ریاست آن بر عهده محمد حسن آخوند است که در زمان حکومت اول طالبان (سازمان ممنوعه تروربستی در روسیه)  وزیر خارجه بود و تحت تحریم های سازمان ملل متحد است.
 
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала