ورود ۹۰ میلیون دُز واکسن به ایران تا آبان ماه

CC BY 4.0 / Tasnim News Agency / ورود ۹۰ میلیون دُز واکسن کرونا به ایران تا آبان ماه
ورود ۹۰ میلیون دُز واکسن کرونا به ایران تا آبان ماه - اسپوتنیک ایران, 1920, 06.09.2021
Telegram
رئیس جمعیت هلال احمر ایران اعلام کرد که تا آبان ماه سال جاری ۹۰ میلیون دُز واکسن کرونا وارد این کشور می‌شود.
به گزارش اسپوتنیک به نقل از ایسنا، دکتر کریم همتی، رئیس جمعیت هلال احمر ایران درباره روند واردات واکسن کرونا، گفت: با توجه به تماسی که ریاست جمهوری کشورمان با ریاست جمهوری چین داشتند، اتفاق مثبتی افتاد. در عین حال جلسات مربوطه به صورت دو بار در هفته به ریاست معاونت اول ریاست جمهور تشکیل می‌شود.
آغاز فاز سوم آزمایش بالینی واکسن رازی کووپارس  - اسپوتنیک ایران, 1920, 05.09.2021
آغاز فاز سوم آزمایش بالینی واکسن رازی کووپارس
وی با بیان اینکه تا آبان ماه ۹۰ میلیون دُز واکسن را از کانال صلیب سرخ وارد می‌کنیم، افزود: همه دستگاه‌ها در این کار دخیل هستند و جلسات مرتبط هم به ریاست معاون اول رئیس جمهور تشکیل می‌شود.
همتی ادامه داد: بر این اساس در شهریور ماه ۲۰ میلیون دُز واکسن وارد می‌شود و قول مساعدی هم داده شده که از همین کانال ۲۰ میلیون دُز دیگر هم اضافه شود و در شهریور ماه وارد کنند. آنچه قطعی است، واردات ۲۰ میلیون دُز واکسن در شهریور ماه و ۳۰ میلیون دُز هم در مهر و آبان ماه وارد می‌شود که مجموعا ۸۰ میلیون دُز واکسن می‌شود.
بنابر اعلام صفحه اینستاگرامی رئیس جمعیت هلال احمر، همتی گفت: در عین حال ۱۰ میلیون دُز هم مازاد بر این است که برای سنین دانش‌آموزی ۱۲ تا ۱۸ سال وارد می‌شود که بر این اساس جمعا ۹۰ میلیون دُز واکسن وارد کشور می‌شود.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала