مرکل: مذاکرات با طالبان ضروری است

© Sputnik / Alex Panzicov /  مراجعه به بانک تصاویر مرکل
مرکل - اسپوتنیک ایران  , 1920, 06.09.2021
Telegram
آلمان خواستار مذاکره با طالبان در مورد نحوه خروج کارکنان پیمانی است که برای آلمان کار می‌کردند.
به گزارش اسپوتنیک به نقل از رسانه های آلمانی آنگلا مرکل، صدر اعظم آلمان مذاکرات و همکاری با طالبان را امری اجتناب ناپذیر ارزیابی کرد و خواستار آغاز مذاکرات با این گروه در افغانستان شد.
مرکل در جریان یک کنفرانس مطبوعاتی در مناطق سیل زده آلمان تصریح کرد: «آنچه به طالبان مربوط می شود این است که ما باید طبیعتا با آن ها صحبت کنیم چرا که این ها همان هایی هستند که ما باید آن ها را خطاب قرار دهیم.
ما می خواهیم افراد خواهان خروج از افغانستان و آنهایی که برای سازمان های آلمانی کار می کردند و در معرض خطر هستند از افغانستان خارج شوند».
 رد پیشنهاد جبهه مقاومت برای مذاکره از سوی طالبان - اسپوتنیک ایران  , 1920, 06.09.2021
رد پیشنهاد جبهه مقاومت برای مذاکره از سوی طالبان
گفتنی است که هایکو ماس، وزیر امور خارجه آلمان هم بر این باور است که برای جلوگیری از بی ثباتی های بیشتر در افغانستان دولت آلمان باید با طالبان وارد مذاکره شود.
هایکو ماس که اخیرا از آمادگی آلمان برای راه اندازی مجدد سفارت خود در کابل خبر داده و گفته بود: «اگر این امر از نظر سیاسی امکان پذیر شود و شرایط امنیتی اجازه دهد آلمان باید دوباره در کابل سفارت داشته باشد. نیاز زیادی به حضور دیپلماتیک وجود دارد. ما به برقراری ارتباط با افغانستان نیاز داریم. همه چیز به تحولات سیاسی در افغانستان منوط است».
وزرای امور خارجه اتحادیه اروپا هم در نشست اخیر خود در اسلوونی شروطی را برای مذاکره با طالبان که اخیراً قدرت را در بسیاری بخش‌های افغانستان در دست گرفته است، تعیین کردند.
جوزف بورل، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در نشست اسلوونی اعلام کرد که طالبان باید حقوق بشر، حقوق زنان، حاکمیت قانون، آزادی رسانه‌ها و دسترسی مردم به کمک‌های بشردوستانه را تأمین کند و تضمین دهد که افغانستان دوباره به پایگاه گروه‌های تروریستی بین‌المللی تبدیل نشود.
طالبان هم که اخیرا قدرت را در بسیاری از مناطق افغانستان در دست گرفته است از آلمان مناسبات دیپلماتیک و کمک های مالی را درخواست کرده است.
ذبیح الله مجاهد، سخنگوی طالبان در گفتگویی با روزنامه «دی ولت» آلمان اعلام کرده است که آنها خواهان روابط دیپلماتیک قوی و رسمی با آلمان هستند.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала