گوگل ایمیل های دولت افغانستان را قفل کرد

© AP Photo / Virginia Mayoگوگل حساب‌های ایمیل دولت افغانستان را قفل کرد
گوگل حساب‌های ایمیل دولت افغانستان را قفل کرد - اسپوتنیک ایران, 1920, 04.09.2021
Telegram
تعداد از حساب‌های ایمیل دولت افغانستان در گوگل به علت نگرانی از سرنوشت اوراق دیجیتال متعلق به مقامات سابق این کشور و شرکای بین‌المللی آنها، موقتا قفل شد.
به گزارش اسپوتنیک به نقل از مهر، یکی از کارکنان دولت سابق افغانستان گفته است که طالبان (ممنوعه در روسیه) به دنبال کنترل حساب‌های ایمیل رسمی سابق متعلق به دولت این کشور است.
مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا: حوادث افغانستان تاریخ را تکان داد - اسپوتنیک ایران, 1920, 02.09.2021
بورل: حوادث افغانستان تاریخ را تکان داد
وی افزوده: طالبان ماه گذشته از او خواسته بود تا داده‌های موجود بر روی سرورهای وزارتخانه محل کارش را نگهداری کند. این فرد تسلیم این خواسته طالبان نشده و از آن زمان تا به حال خود را مخفی کرده است.
این نگرانی وجود دارد که پایگاه‌های داده حقوق و دستمزد و بیومتریک افغانستان توسط حاکمان جدید برای شناسایی دشمنان طالبان مورد استفاده قرار بگیرد.
گوگل در بیانیه‌ای که روز جمعه در همین رابطه صادر کرد از تأیید این موضوع خودداری کرد، اما تصریح کرد که این شرکت در حال بررسی شرایط در افغانستان بوده و اقداماتی را به صورت موقت برای ایمن سازی حساب‌های مربوطه انجام می‌دهد.
از جمله وزارتخانه‌هایی که از سرورهای گوگل برای تبادل ایمیل رسمی استفاده می‌کرده‌اند، می‌توان به وزارتخانه‌های دارایی، صنعت، آموزش عالی و معادن اشاره کرد.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала