پاسخ قالیباف به ادعای خط‌ دهی به نمایندگان

CC BY 4.0 / Tasnim News Agency / پاسخ قالیباف به ادعای خط‌ دهی به نمایندگان
پاسخ قالیباف به ادعای خط‌ دهی به نمایندگان - اسپوتنیک ایران  , 1920, 24.08.2021
Telegram
رئیس مجلس ایران گفت: در شرایط فعلی هیچ چیزی مهم‌ تر از کار کردن برای مردم نیست، پس همان طور که قبلا هم گفته بودم دیگر بهانه‌ ای برای کار نکردن وجود ندارد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از ایسنا، در جلسه نوبت صبح امروز احمدی‌ بیغش نماینده شازند، تذکری را مطرح کرد مبنی بر این‌ که رئیس مجلس شورای اسلامی جلساتی را تشکیل داده و در خصوص رای اعتماد و یا عدم رای اعتماد خط دهی می‌کند.

مخالفت جدی با 3 وزیر پیشنهادی رئیسی  - اسپوتنیک ایران  , 1920, 23.08.2021
مخالفت جدی با 3 وزیر پیشنهادی رئیسی

با شروع جلسه علنی نوبت عصر امروز، احمد امیرآبادی فراهانی نماینده قم، با استناد به ماده ۷۵ آیین‌ نامه در تذکری با طرح انتقادات تندی به احمدی بیغش گفت: مگر نمایندگان عروسک خیمه‌ شب بازی هستند که هر چیزی را که دیگران می‌گویند گوش دهند. این حرفا توهین به نمایندگان است.

تعداد دیگری از نمایندگان نیز خواستار بیان تذکراتی با استناد به ماده ۷۵ شدند، که قالیباف به دلیل کمبود وقت جهت اتمام بررسی صلاحیت وزرا از آنها خواست که از طرح تذکراتشان منصرف شوند، منتها توضیحاتی را ارائه کرد.

محمد باقر قالیباف رئیس مجلس ایران توضیح داد: دوستان حداقل در این ماه‌ های اخیر یعنی قبل از انتخابات و یا بعد از انتخابات و بعد از معرفی کابینه به خصوص در چند روز اخیر شاهد بودند که بنده در تمامی جلسات تاکید داشتم که طبق اخبار پنهان و آشکار، امروز دشمنان کشور و انقلاب به دنبال انشقاق و اختلاف بین مجموعه‌ های ساختاری هستند.

وی ادامه داد: روز دوشنبه هفته جاری نیز با حضور روسای کمیسیون‌ها و هیات رئیسه باز هم تاکید کردم که هر کسی به دنبال چنین کارهایی و زمینه‌ سازی آن است بداند به کشور، انقلاب و مردم ظلم کرده چون مردم درگیر مشکلات معیشتی هستند و جانشان در خطر است بعد ما بخواهیم اختلاف ایجاد کنیم، درست نیست.

قالیباف ادامه داد: من هرگز اجازه نمی‌ دهم چنین فضایی در مجلس شورای اسلامی ایجاد شود، چون ما تازه اول کار هستیم. در جلسه تودیع و معارفه در قوه قضاییه یعنی زمان تودیع آقای رئیسی و معارفه اقای اژه‌ ای هم دو نکته را بیان کردم؛ این‌ که دوستان در جبهه انقلاب بدانند دیگر بهانه‌ ای برای کار نکردن وجود ندارد و بعد گفتم جبهه انقلاب، دولت، مجلس شورای اسلامی محکوم به موفقیت هستند. هرکسی چنین چیزی را دنبال نکند آب به آسیاب دشمن می‌ ریزد. در همان جلسه هم بر لزوم همدلی و همکاری تاکید داشتم، منتها این را هم گفتم که استقلال مجلس مهم است مجلس در راس امور بوده و انجام وظایف قانونی‌ اش وظیفه نمایندگان است.

رئیس مجلس ایران ادامه داد: در این موضوع با هیچ کسی مماشات نمی‌ کنیم، باید با قدرت کار را ادامه دهیم این موضوع روشنی است. من ۴۰ سال در کار اجرایی خدمت به مردم کردم، امروز دوستان بدانند که مهمترین دغدغه مردم سلامت و اقتصاد است، مجلس شورای اسلامی باید این اطمینان را حاصل کند که وزیران پیشنهادی در حوزه‌ های معیشتی، اقتصاد و سلامت مردم کار خواهند کرد. در این راه همدلی و همراهی وجود دارد. این موارد را به طور واضح به وزرای پیشنهادی هم گفته‌ ام.

وی گفت: آنهایی که من را می‌ شناسند می‌ دانند که جز کار مردم و کارآمدی هیچ چیز دیگر موضوعیت ندارد.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала