سردار سلامی: سپاه برای اجرای تصمیمات ستاد ملی کرونا به کمک "ناجا" می آید

CC BY 4.0 / Tasnim News Agency / سردار سلامی: سپاه برای اجرای تصمیمات ستاد ملی کرونا به کمک "ناجا" می آید
سردار سلامی: سپاه برای اجرای تصمیمات ستاد ملی کرونا به کمک ناجا می آید  - اسپوتنیک ایران  , 1920, 12.08.2021
Telegram
فرمانده کل سپاه انقلاب اسلامی ایران تاکید کرد که هر تصمیمی توسط ستاد ملی مقابله با کرونا برای تعطیلات گرفته شد، باید با همراهی نیروی انتظامی به دقت آن را اجرایی کنیم

به گزارش اسپوتنیک به نقل از مهر، سرلشکر حسین سلامی فرمانده کل سپاه ایران در نشستی با موضوع تشدید طرح شهید سلیمانی که صبح امروز (پنجشنبه) در سازمان بسیج مستضعفین و به صورت ویدئو کنفرانسی با سپاه‌های استانی در سراسر کشور برگزار شد، با تسلیت فرا رسیدن ایام سوگواری سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین علیه‌السلام، طی سخنانی اظهار داشت: پرستاران در یکی دو سال گذشته، با فدا کردن جان خود پناهی برای جان مردم شدند که از زحمات این عزیزان و جانفشانی‌های آنها تشکر می‌کنیم.

سعید نمکی، وزیر بهداشت ایران  - اسپوتنیک ایران  , 1920, 11.08.2021
نمکی: سه برابر شدن بار بستری کرونا به خاطر ویروس دلتا

وی ادامه داد: اگر چه به ظاهر پایان مسئولیت آقای نمکی در وزارت بهداشت است، اما جا دارد از زحمات ایشان تشکر کنیم و بدانیم که این جابجایی مسئولیت‌ها ادامه دارد، اما خدمت به مردم و راه خدمت همچنان وجود دارد.

فرمانده کل سپاه، تشکیل جلسه امروز را در پی دغدغه مقام معظم رهبری دانست و گفت: ایشان ما را به یک همبستگی برای محفاظت از سلامت جامعه تشویق کردند و امیدواریم که بتوانیم در این راه اجراکننده فرامین ایشان باشیم.

وی با اشاره به ویژگی‌های ویروس کرونا، گفت: این ویروس هوشمندانه تغییر شکل و قدرت می‌دهد و بسیار مرموز، پیچیده و خطرناک است، نمی‌شود آن را به حال خود واگذار کرد.

فرمانده کل سپاه، تغییر رفتار اجتماعی و پایبند بودن به پروتکل‌های بهداشتی و مقررات را عمل مهمی در کنترل کرونا دانست و گفت: با تغییر رفتار اجتماعی و روند زندگی می‌توان تا حدودی بر این بیماری تسلط پیدا کرد.

وی ادامه داد: ما امروز جمع شده‌ایم تا همه تجارب گذشته و داشته‌ها را به میدان بیاوریم تا بتوانیم با همکاری و همراهی به موفقیت‌هایی برسیم، ما باید تلاش کنیم که بار فشار از رو کادر درمان کاسته شود، عادی‌انگاری و بی‌تفاوتی نمی‌تواند نتیجه خوبی برای ما داشته باشد، ما نباید اجازه دهیم بیماری که می‌توانیم آن را کنترل کنیم، زندگی افراد خانواده و جامعه ما را فرا بگیرد.

فرمانده کل سپاه با اشاره به دغدغه‌های مقام معظم رهبری در خصوص سلامت جامعه گفت: ایشان از همه ما خواستند که برای نجات انسان‌ها با قدرت بیشتر به میدان بیاییم، بنابراین همه ما به میدان آمده‌ایم و از همه می‌خواهیم برای کمک به مردم و خودمان بیایند.

وی ادامه داد: اگر چه پایان دولت است، اما هیچکس سست نشده و همه مانند روز اول در میدان هستند و همه تلاش می‌کنند که به بهترین شکل ممکن پرچم را به دست مسئولان جدید بدهند.

سرلشکر سلامی با دستور به سپاه‌های استانی برای فعال شدن قرارگاه‌های بهداشتی در سطح هر استان گفت: این ویروس را باید با یک بعثت اجتماعی و جهاد همه‌جانبه شکست دهیم، مردم باید این حرکت عظیم را ببینند و همه به عرصه بیایند تا این ویروس را شکست دهیم.

فرمانده کل سپاه افزود: هر تصمیمی توسط ستاد ملی مقابله با کرونا برای تعطیلات گرفته شد، باید با همراهی نیروی انتظامی به دقت آن را اجرایی کنیم، همچنین باید فشار را از دوش کسانی که آسیب دیده‌اند نیز کاهش دهیم.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала