توقیف یک نفتکش سنگاپوری توسط آمریکا

CC BY 4.0 / Tasnim News Agency / توقیف یک نفتکش سنگاپوری توسط آمریکا
توقیف یک نفتکش سنگاپوری توسط آمریکا - اسپوتنیک ایران  , 1920, 31.07.2021
Telegram
وزارت دادگستری آمریکا اعلام کرد که یک نفتکش متعلق به سنگاپور را برای تحویل غیرقانونی نفت به کره شمالی، توقیف کرده است.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از العالم، وزارت دادگستری ایالات متحده در بیانیه ای ادعا کرد که یک نفتکش ۲،۷۳۴ تنی را به دلیل نقض تحریم‌های بین المللی و تحویل محموله فرآورده‌های نفتی به کره شمالی توقیف کرده است.

آمریکا حمله ایران به یک نفتکش در اقیانوس هند را تایید نکرد - اسپوتنیک ایران  , 1920, 31.07.2021
آمریکا حمله ایران به یک نفتکش در اقیانوس هند را تایید نکرد

وزارت دادگستری ایالات متحده خاطرنشان کرده، این نفتکش تحت مالکیت یک تبعه سنگاپور قرار دارد و طبق حکم ایالات متحده در مارس ۲۰۲۰ توسط مقامات کامبوج توقیف شده است، برای انتقال فرآورده‌های نفتی به کشتی‌های کره شمالی و تحویل مستقیم محموله‌ها به بندر «نامپو» این کشور استفاده شده است.

در بیانیه وزارت دادگستری آمده است که «اتهاماتی همچون دسیسه چینی برای دور زدن تحریم‌های اقتصادی علیه جمهوری دموکراتیک خلق کره [کره شمالی] و توطئه برای پولشویی، علیه مالک و اپراتور این نفتکش مطرح است».

در همین حال ساوث چاینا گزارش داد، بر اساس بیانیه وزارت دادگستری آمریکا این کشتی که روز گذشته در کامبوج توقیف شده دارای ۲ هزار و ۷۳۴ تن ظرفیت است که توسط «کوک کی سنگ» سنگاپوری خریداری شده است.

سازمان ملل دولت کره شمالی را به بهانه برنامه‌های هسته‌ای و بالستیک تحت تحریم قرار داده اند و این تحریم‌ها واردات نفت و سایر اقلام را به این کشور محدود می‌کند.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала