آمریکا و اروپا از طالبان می‌خواهند تا حمله مسلحانه را متوقف کنند

Telegram
ایالات متحده و اتحادیه اروپا از طالبان می خواهند تا حمله مسلحانه را متوقف کنند.

به گزارش اسپوتنیک، ایالات متحده و اتحادیه اروپا از طرفین در افغانستان می خواهند که آتش بس برقرار کنند و به دنبال راه حل سیاسی برای وضعیت باشند، جنبش طالبان (که به عنوان تروریست شناخته شده و در فدراسیون روسیه ممنوع است) باید حمله را متوقف کرده و دسترسی بشردوستانه به مناطق را فراهم کند. تحت كنترل آن، امنیت مأموریتهای دیپلماتیک در این كشور باید تضمین شود. این مطالب در بیانیه مشترک اتحادیه اروپا و ایالات متحده آمده است.

آزادسازی منطقه‌ای در جنوب افغانستان از دست طالبان - اسپوتنیک ایران  , 1920, 19.07.2021
آزادسازی منطقه‌ای در جنوب افغانستان از دست طالبان

در متن بیانیه که توسط وزارت خارجه آمریکا منتشر شده آمده است: "ما از هر دو طرف می خواهیم که در مورد آتش بس دائمی و جامع و در مورد اصول اساسی کشور آینده افغانستان و جزئیات ترتیبات حکومتی انتقالی تا زمان توافق نهایی سیاسی توافق کنند."

در بیانیه تاکید شده است که ترتیبات حکومت انتقالی باید با تعهدات بین‌المللی افغانستان، از جمله مبارزه با تروریسم، سازگار باشد.

همچنین در بیانیه مشترک ایالات متحده و اتحادیه اروپا از طالبان  خواسته‌اند تا حمله به افغانستان را پایان دهند و همراه با دولت برای مشارکت سازنده در روند صلح شرکت کنند. در این بیانیه آمده است که طالبان باید به تعهدات خود برای حفاظت از زیرساخت ها، کاهش خشونت، محافظت از غیرنظامیان و همکاری برای ارائه کمک های بشردوستانه، به ویژه در مواجهه با بیماری همه گیر، عمل کنند.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала