همه‌گیری کرونا قصد رفتن ندارد

© Sputnik / Alexey Vitvitsky /  مراجعه به بانک تصاویر سازمان جهانی بهداشت
 سازمان جهانی بهداشت  - اسپوتنیک ایران  , 1920, 15.07.2021
Telegram
سازمان جهانی بهداشت، خطر شیوع گزینه خطرناک‌تر کووید را هشدار می‌دهد.

به گزارش اسپوتنیک، سازمان جهانی بهداشت خطر شیوع گزینه خطرناک‌تر کووید را هشدار می‌دهد.

در اعلامیه این سازمان آمده است که پاندمی قصد رفتن ندارد و هنوز تا پایان آن  راه طولانی باید طی شود. جهان می تواند با ویروس های بمراتب خطرناک تری روبرو شود.

در سند منتشره سازمان جهانی بهداشت آمده است:« پاندمی همچنان در حال پیشرفت است و در عرصه اپیدمیولوژی جهانی 4 گزینه ویروس بیش از دیگر ویروس ها ایجاد نگرانی می کند. در کمیته فوق العاده سازمان به این نکته توجه شد که جهانیان ممکن است با گزینه های بمراتب خطرناک تر کووید مواجه بشوند که کنترل آن دشوارتر خواهد بود».

اعضای سازمان جهانی بهداشت به این توافق رسیدند که مبارزه با پاندمی کووید -19 محتاج هماهنگی اقدامات بین المللی است.

بیل گیتس دو رخداد وحشتناک تر از پاندمی را نام برد - اسپوتنیک ایران  , 1920, 07.02.2021
بیل گیتس دو رخداد وحشتناک تر از پاندمی را نام برد

ویروس کرونا که شیوع آن از اواخر دسامبر سال 2019 میلادی در چین شروع شد، علاوه بر30 استان و منطقه چین، به شماری دیگر از کشورها از جمله آمریکا، استرالیا، تایلند، مالزی، کره جنوبی، ژاپن، کانادا، سوئد، اسپانیا، فرانسه و امارات متحده عربی نیز سرایت کرد.

در 31 دسامبر سال 2019، مقامات چینی از شیوع ذات الریه پنومونی ناشناخته در شهر ووهان در بخش مرکزی این کشور (استان هوبی) به سازمان بهداشت جهانی اطلاع دادند. کارشناسان عامل ایجاد کننده بیماری را شناسایی کرده اند، این یک ویروس جدید است.

 این ویروس می‌تواند از طریق قطرات تنفسی از انسان به انسان هم منتقل شود.حدس زده می‌شود که ممکن است این بیماری از طریق تماس با این آبزیان یا خوردن آنها منتقل شود، ولی هنوز نتیجه نهایی در این زمینه حاصل نشده است.

دوره نهفتگی این بیماری به طور متوسط حدود 7 روز است و علائم بیماری پس از گذشت این بازه زمانی در بدن فرد مبتلا ظاهر می‌شود. علائم شامل تب، بدن درد، گلو درد، سرفه، درد عضلات، آب ریزش بینی، سر درد است. برخی دچار علائم گوارشی مثل تهوع و اسهال می‌شوند. آنچه باعث نگرانی می‌شود این است که فرد دچار ذات الریه شود.

سازمان بهداشت جهانی شیوع این بیماری را فوریتی با اهمیت بین المللی تشخیص داد و نام رسمی آن را بیماری COVID-19 گذاشت.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала