محدودیت تردد در دو پایانه مرزی ایران و افغانستان

© © Press Service of the State Customs Service of the Kyrgyz Republicمحدودیت تردد در دو پایانه مرزی ایران و افغانستان
محدودیت تردد در دو پایانه مرزی ایران و افغانستان - اسپوتنیک ایران  , 1920, 12.07.2021
Telegram
جانشین رئیس پلیس ایران اعلام کرد با توجه به شرایط به وجود آمده در کشور افغانستان، در پایانه‌های مرزی "دوغارون و ماهیرود" محدودیتهایی برای تردد بین دو کشور ایجاد شده است.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از تسنیم، سردار قاسم رضایی، جانشین رئیس پلیس ایران در بازدید از مرزهای جنوب شرق این کشور و پایانه مرزی "میلک" در تشریح وضعیت امنیتی مرزهای ایران اسلامی با کشور افغانستان، اظهار کرد: برابر گزارشات دریافتی و در بازدیدی که داشتیم، آرامش کامل در مناطق مرزی میهن اسلامی برقرار است و هیچ دغدغه‌ای درباره امنیت مرزهایمان نداریم.

ارتش ایران: مرزهای شرقی در امنیت کامل قرار دارند - اسپوتنیک ایران  , 1920, 09.07.2021
ارتش ایران: مرزهای شرقی در امنیت کامل قرار دارند

جانشین فرمانده نیروی انتظامی با اشاره به زیرساختهای مناسبی که در سالهای گذشته در مناطق مرزی جهت پاسداری و حراست از مرزهای ایران اسلامی به وجود آمده، افزود: مرزداران نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران با هوشیاری تمام و با اشراف کامل در حال پاسداری و مراقبت از کیان میهن عزیزمان هستند و اجازه کوچکترین ناامنی را در مناطق مرزی کشور نمی‌دهند.

وی خاطرنشان کرد: نتیجه حضور نامشروع امریکا در افغانستان چیزی جز خرابی و ناامنی نبوده و امروز مردم افغانستان نیازمند کمکهای انسان‌دوستانه کشورهای جهان هستند و بهترین کمک به آنها این است که اجازه بدهند حکومتی مردمی و براساس خواست مردم شکل بگیرد و بیگانگان در امور داخلی این کشور دخالت نکنند.

این مقام ارشد انتظامی با اشاره به شرایط به وجود آمده در افغانستان، گفت: کشورهای استعمارگر به رهبری امریکای جنایتکار با حضور نامشروع خود در منطقه بیش از 40 سال است که آرامش و آسایش را از ملتهای منطقه گرفته‌اند و این چنین وضعیت اسفناکی را به مردم مسلمان افغانستان تحمیل کرده‌اند.

رضایی تصریح کرد: با توجه به شرایط به وجود آمده در کشور افغانستان، در پایانه‌های مرزی "دوغارون و ماهیرود" محدودیتهایی برای تردد بین دو کشور ایجاد شده که ان‌شاءالله به زودی برطرف خواهد شد اما در پایانه مرزی "میلک" تردد خودروها و تبادل کالاهای مورد نیاز دو کشور مانند گذشته و بر اساس پروتکلهای مرزی در جریان است و فعلاً مشکل خاصی در این منطقه مرزی نداریم.

جانشین رئیس پلیس ایران بیان کرد: در سالهای پس از انقلاب اسلامی هیچگونه تهدیدی از سمت ایران اسلامی متوجه همسایگان نشده اما گاهی مستکبران سعی می‌کنند با ایجاد فتنه‌ مشکلاتی را در منطقه بوجود بیاورند اما مردم مسلمان و مقامات دو کشور همواره در کنار هم ایستاده‌اند و هیچ مشکلی با هم ندارند و رفتار جمهوری اسلامی ایران در حسن همجواری بر همگان ثابت شده است.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала