دمای بالای ۵۰ درجه در ۳ استان ایران

© Fotobank.ru/Getty Images / David McNewدمای بالای ۵۰ درجه در ۳ استان ایران
دمای بالای ۵۰ درجه در ۳ استان ایران - اسپوتنیک ایران  , 1920, 10.07.2021
Telegram
سازمان هواشناسی ایران در اطلاعیه‌ای از افزایش دمای سه استان این کشور به بیش از ۵۰ درجه سانتیگراد خبر داد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از ایلنا، سازمان هواشناسی ایران با ارسال هشدار نارنجی رنگ اعلام کرد: وقوع دمای ۵۰ درجه سانتیگراد به بالا امروز (۱۹ تیر) در خوزستان و جنوب ایلام و طی فردا و دوشنبه (۲۰ و ۲۱ تیر) در خوزستان، جنوب ایلام و بوشهرپیش‌بینی می‌شود و گرمازدگی و افزایش مصرف حامل‌های انرژی در چنین شرایطی ‌دور از انتظار نیست.

رکورد 70 درجه ای گرما در یکی از کشورهای خاورمیانه - اسپوتنیک ایران  , 1920, 10.07.2021
رکورد 70 درجه ای گرما در یکی از کشورهای خاورمیانه

این سازمان همچنین با صدور هشدار زرد رنگ اعلام داشت: از امروز تا دوشنبه (۱۹ تا ۲۱ تیر) وزش بادهای ۱۲۰ روزه و به‌دنبال آن خیزش گردوخاک و کاهش دید افقی در سیستان و بلوچستان دور از انتظار نیست.

لازم به ذکر است که در هشدار نارنجی ‌رنگ سازمان هواشناسی پیش‌بینی می‌شود که پدیده‌ای جوی اثرات منفی به دنبال داشته باشد و خسارت‌های احتمالی را سبب شود. هشدار نارنجی برای آماده‌باش دستگاه‌های مسئول برای مقابله با یک پدیده خسارت‌زا صادر می‌شود.  هشدار زرد رنگ سازمان هواشناسی به معنای این است که پدیده‌ای جوی رخ خواهد داد که ممکن است در سفرها و انجام کارهای روزمره اختلالاتی را ایجاد کند. این هشدار برای آگاهی مردم صادر می‌شود تا بتوانند آمادگی لازم را برای مواجهه با پدیده‌ای جوی داشته باشند که از حالت معمول کمی شدت بیشتری دارد.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала