جمع‌آوری بیش از ۱۹۰ هزار دستگاه غیرمجاز استخراج رمز ارز در ایران

© Sputnik / Vladimir Astapkovich /  مراجعه به بانک تصاویر جمع‌آوری بیش از ۱۹۰ هزار دستگاه غیرمجاز استخراج رمز ارز در ایران
جمع‌آوری بیش از ۱۹۰ هزار دستگاه غیرمجاز استخراج رمز ارز در ایران - اسپوتنیک ایران, 1920, 28.06.2021
Telegram
مدیرعامل شرکت مادر تخصصی تولید، انتقال و توزیع نیروی برق ایران (توانیر) گفت: تاکنون و از ابتدای طرح برخورد با استخراج‌کنندگان غیرمجاز رمز ارز، بیش از ۱۹۰ هزار دستگاه غیرمجاز کشف و جمع‌آوری شده است.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از ایرنا، محمدحسن متولی‌زاده، مدیرعامل شرکت مادر تخصصی تولید، انتقال و توزیع نیروی برق ایران ‌اظهار داشت: جمع‌آوری این دستگاه ها با کمک گزارش‌های مردمی ممکن شده است.

کشف بزرگترین مزرعه استخراج رمز ارز در تهران - اسپوتنیک ایران, 1920, 22.06.2021
کشف بزرگترین مزرعه استخراج رمز ارز در تهران

وی ادامه‌ داد: مردم احساس کرده اند و اطلاع یافته اند که فعالیت این دستگاه‌های غیرمجاز علاوه بر آسیب به شبکه برق به تاسیسات خود آنها نیز خسارت وارد می‌کند.

مدیرعامل توانیر خاطرنشان‌کرد: همچنین مردم آگاهی یافته اند که فعالیت مراکز غیرمجاز باعث کمبود برق در کشور می‌شود.

متولی‌زاده گفت: بر این اساس مردم اطلاعات بیشتری در اختیار ماموران شرکت‌های توزیع قرار داده‌اند که منجر به کشف و ضبط این دستگاه‌ها شده است.

وی از تشدید برخورد با فعالیت این نوع دستگاه‌ها با توجه به روند افزایش مصرف برق خبر داد و خاطرنشان‌کرد: خاطیان با کمک قوه قضائیه به مجازات می‌رسند.

شایان ذکر است که به فرایند استخراج ارزهای دیجیتال، صنعت «ماینینگ» و به مراکز تولید این ارزها، مزرعه یا «فارم» گفته می‌شود. در صنعت ماینینگ، نفت و گاز به انرژی برق و در نهایت به محصول ارز دیجیتال تبدیل می‌شود که به عنوان یک پول مجازی می‌توان برای مبادلات مالی از آن استفاده کرد.

موضوع ماینینگ (استخراج ارزهای مجازی) که موضوعی ناشناخته در کشور به شمار می‌رود، در روزهای اخیربه دلیل نگرانی از افزایش مصرف برق و احتمال کمبود این حامل انرژی مورد توجه قرار گرفته است.

مصرف بالای برق توسط دستگاه‌های استخراج ارزهای دیجیتال و مجازی، همواره تهدیدی برای صنعت برق به شمار می‌رود.  البته گفته می شود این تهدید بیشتر از سمت استخراج کنندگان غیرمجاز ارزهای مجازی است تا کسانی که به صورت مجاز اقدام به این کار می کنند.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала