اردوغان: ترکیه تنها کشور عضو ناتوست که با داعش تن به تن جنگید

© Mustafa Kamaci/Presidential Press Office/Handout via REUTERSاردوغان: ترکیه تنها کشور عضو ناتوست که با داعش تن به تن جنگید
اردوغان: ترکیه تنها کشور عضو ناتوست که با داعش تن به تن جنگید - اسپوتنیک ایران  , 1920, 14.06.2021
Telegram
رئیس جمهوری ترکیه در پیامی ویدئویی در نشست "مشارکت در ثبات" که در حاشیه اجلاس سران ناتو در بروکسل، پایتخت بلژیک برگزار می‌ شد، سخنرانی کرد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از رادیو تلویزیون ترکیه (TRT)، رجب طیب اردوغان رئیس‌ جمهوری ترکیه، ضمن تاکید بر نقش ترکیه در فرآیند ایجاد ثبات در عراق، افغانستان، قفقاز، بالکان، دریای سیاه و آفریقا، اظهار کرد: آغاز دوباره روند گفتمان و مذاکره با یونان به عنوان همسایه و متحد ترکیه در کنار حل اختلافات دوجانبه برای ثبات و رفاه منطقه نیز مفید خواهد بود.

بیانیه نهایی رهبران ناتو منتشر شد - اسپوتنیک ایران  , 1920, 14.06.2021
بیانیه نهایی رهبران ناتو منتشر شد

اردوغان در ادامه گفت: تروریسم یکی از بزرگترین موانع پیش روی ثبات است؛ ترکیه در ناتو و دیگر سازمان‌ های بین‌ المللی در خط مقدم مبارزه با تروریسم قرار دارد.

رئیس جمهوری ترکیه افزود: در میان پنج متحد برتر که بیشترین مشارکت را در عملیات و ماموریت‌ های ناتو قرار داشته و جزو هشت متحد برتر که بیشترین کمک را به بودجه مشترک کرده، هستیم.

وی همچنین متذکر شد: ترکیه در داخل و خارج مرزهای خود در حال مبارزه موثر با گروه‌ های تروریستی مانند پ.ک.ک/ی.پ.گ، داعش و فتو است.

اردوغان ضمن ابراز تاسف از عدم کمک و همراهی لازم کشورهای متحد در روند مبارزه همه جانبه با تروریسم، تصریح کرد: تنها کشور عضو ناتو هستیم که تن به تن با داعش جنگیدیم و شمار زیادی از جوانانمان در این راه شهید شدند.

رئیس جمهور ترکیه خاطرنشان کرد: در عملیات‌ های برون مرزی حدود ۴ هزار تروریست داعشی را از پا درآورده‌ ایم.

وی تاکید کرد: دیدیم که سرکردگان گروه تروریستی که دستشان در سوریه، عراق و ترکیه به خون بی‌ گناهان آغشته شده مانند یک بازیگر مشروع در بالاترین سطح مورد خطاب قرار گرفته و حمایت شدند.

اردوغان با اشاره به اینکه مرزهای ترکیه مرزهای ناتو نیز به شمار می‌ روند، بیان داشت: به این خاطر، نه تنها برای منافع ملی خود، بلکه برای امنیت و ثبات مسئولیت مهمی بر عهده داشته و با علم به آن گام بر می‌داریم.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала