فروش تست منفی کرونا در آزمایشگاه‌های ایران

© Sputnik / Shiva Abshenassفروش تست منفی کرونا در آزمایشگاه‌های ایران
فروش تست منفی کرونا در آزمایشگاه‌های ایران - اسپوتنیک ایران  , 1920, 10.06.2021
Telegram
مدیرکل آزمایشگاه مرجع سلامت وزارت بهداشت ایران از خرید و فروش غیر تست منفی کرونا در آزمایشگاه ها خبر داد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از خبر آنلاین، شاید موضوع فروش تست منفی کرونا از آنجا شروع شد که رانندگان برای رفت‌وآمد در مرزها و عبور و مرور خود دنبال خرید برگه‌های آزمایش‌های جعلی افتادند. به طور مشخص با مبالغ نه چندان نجومی، تنها با پرداخت یک تا یک ونیم میلیون تومان در مرز عراق و ایران هر راننده‌ای که نیاز به تست منفی کرونا داشت، یک تست منفی می‌خرید.

علیرضا رئیسی، سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا - اسپوتنیک ایران  , 1920, 08.06.2021
تأمین دوز دوم واکسن کرونا از هفته آینده آغاز می گردد

ماجرای خرید و فروش تست‌های منفی فقط به رانندگان ختم نشد. مسافران پروازهای خارجی هم بعد از آنکه شرط جابه جایی شان، دردست داشتن تست منفی کرونا شد، به دنبال برگه‌های جعلی تست‌های منفی کرونا افتادند.

شگردهای متقلب‌ها مثل تقلب در هر چیز دیگری خیلی زود به ذهن افراد متخلف رسید، آن چنان که حتی در شبکه‌های مجازی هم شگردها و تجربه‌هایی را افراد به اشتراک و تبادل نظر گذاشتند.

کاربرانی از جعل برگه آزمایش عین نمونه واقعی آن در کافی نت‌ها نوشتند؛ عده‌ای دیگر از شگردهایی حین دادن تست کرونا و اینکه اگر با همراهی نمونه گیر آزمایشگاه به جای مخاط واقعی بینی، نمونه غیرواقعی و آغشته در آب داده شود، جواب تست منفی می‌شود. این مسئله، پای آزمایشگاه‌ها را هم وسط کشید و اینکه به نوعی تست منفی ازسوی پرسنل آزمایشگاهی دست برده می‌شود و به فروش می‌رسد. حتی مبالغی از ۲ تا ۵ میلیون تومان برای فروش تست‌های منفی آزمایشگاه‌ها مطرح شد. در عین حال هیچ مقام مسئولی نه این موضوع را رد کرد و نه تأیید.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала