چرا باید حتی بعد از زدن واکسن هم ماسک بزنیم +ویدئو، عکس

© REUTERS / Dado Ruvicکانادا استفاده از واکسن "جانسون اند جانسون" علیه کرونا را متوقف کرد
کانادا استفاده از واکسن جانسون اند جانسون علیه کرونا را متوقف کرد - اسپوتنیک ایران  , 1920, 14.05.2021
Telegram
توضیحات استاد دانشگاه علوم پزشکی تهران، در مورد محتاط بودن حتی بعد از تزریق واکسن کرونا مورد توجه کاربران در صفحات مجازی واقع شده است.

به گزارش اسپوتنیک، چند روزی است در فضای مجازی خبرهای متعددی از واکسیناسیون افراد بیمار تا کادر پزشکی و درمان مراقبت‌های بعد از تزریق واکسن کرونا منتشر می‌شود که مورد توجه کاربران فضای مجازی واقع شده است. استاد اپیدمیولوژی دانشگاه علوم پزشکی تهران با انتشار پیامی تصویری در فضای مجازی در این باره گفت: «اگرچه بعد از گذشت سه هفته از تزریق واکسن کرونا، همه ما می‌توانیم به زندگی عادی و بدون ماسک باز گردیم، اما به دلایلی هنوز باید احتیاط‌های لازم را در خصوص جلوگیری از انتشار ویروس کرونا داشته باشیم و هیچ واکسنی ایمنی کامل نداشته و در بهترین حالت تا ۹۵ درصد می‌تواند ایمنی ایجاد کند و احتمال ابتلا هر چند ضعیف و ناچیز وجود خواهد داشت.»

Посмотреть эту публикацию в Instagram

Публикация от مسعود يونسيان Masud Yunesian (@masud_yunesian)

مسعود یونسیان در ادامه صحبت‌هایش افزود: «در حال حاضر یک درصد از افراد جامعه که آن هم از کادر بهداشت و درمان بوده‌اند، واکسن دریافت کرده‌اند، در حالی که برای ایمنی جمعی حداقل باید دو سوم جمعیت کشور واکسن بزنند.
استاد اپیدمیولوژی دانشگاه علوم پزشکی تهران همچنین به کادر بهداشت و درمان کشور که واکسن زده‌اند، توصیه کرده که همچنان نکات و پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کنند و ماسک را از صورت برندارند زیرا تغییر رفتار بهداشتی و اجتماعی ما بعد از واکسن زدن، می‌تواند پیام منفی برای جامعه داشته باشد. پس بهتر است فعلاً به دستورالعمل‌های وزارت بهداشت و ستاد ملی مقابله با کرونا گوش دهیم تا شرایط عادی شود.»

Посмотреть эту публикацию в Instagram

Публикация от Ashemiu Sikavosh (@mister.pers)

حال می‌توان با اطمینان بیشتری به این سوال که چرا بعد از تزریق واکسن هنوز باید احتیاط کرد پاسخ داد. می‌توان به این موضوع اشاره داشت که هیچ واکسنی صد در صد ایمنی کامل ایجاد نمی‌کند و دیگر آنکه برای تاثیرگذاری واکسن حداقل سه هفته زمان لازم است. همچنین واکسن توانایی جلوگیری از انتشار ویروس از شخص ناقل را ندارد. زدن واکسن برای افرادی که سیستم ایمنی ضعیفی دارند ایمنی پایین‌تری به همراه می‌آورد و در نتیجه ممکن است تا اثر کردن واکسن آنها دچار بیماری شوند لازم به ذکر است زدن ماسک از ورود ویروس های جهش یافته محافظت می‌کند.

Посмотреть эту публикацию в Instagram

Публикация от Seeb Magazine | مجله سیب (@seebmagazine)

تعدادی از کاربران عدم اطمینان از واکسن‌های موجود در بازار اشاره کردند و تعدادی دیگر از زدن واکسن کرونا ابراز رضایت و خرسندی کرده‌اند. عده‌ای هم می‌گویند که واکسن نمی‌زنند و نسبت به هیچ واکسنی اطمینان ندارند در مقابل آنها، کسانی هم بودند که گفته اند هر چه خیر و صلاحمان باشد همان خواهد شد و اگر قرار باشد واکسن بزنیم میزنیم و اگر نه حتما خیر و صلاحی در آن بوده است. تعدادی دیگر خدا را شکر کردند که پرستاران واکسینه شدند تا بتوانند به خوبی بر سر شیفت هایشان بدون نگرانی و استرس باشند.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала