صادرات نفت عربستان کاهش یافت

© AP Photo / Michael Sohnصادرات نفت عربستان کاهش یافت
صادرات نفت عربستان کاهش یافت - اسپوتنیک ایران  , 1920, 20.04.2021
Telegram
صادرات نفت خام عربستان در ماه فوریه به کمترین میزان خود در هشت ماه گذشته رسید.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از رویترز، داده ‌های منتشرشده توسط انستیتو جودی (Joint Organizations Data Initiative) در روز دوشنبه ۳۰ فروردین‌ ماه نشان داد، صادرات نفت خام عربستان در ماه فوریه (بهمن - اسفند ۹۹) کاهش یافت و به کمترین مقدار در هشت ماه گذشته رسید زیرا بزرگ‌ ترین صادرکننده نفت جهان برای حمایت از قیمت نفت به ‌طور داوطلبانه تولید را محدود کرد.

بهای نفت خام افزایش پیدا کرد - اسپوتنیک ایران  , 1920, 20.04.2021
بهای نفت خام افزایش پیدا کرد

صادرات نفت خام ریاض در ماه فوریه (بهمن - اسفند ۹۹) به ۵ میلیون و ۶۲۵ هزار بشکه در روز رسید که کمترین مقدار از ژوئن ۲۰۲۰ بود. صادرات نفت این کشور یک ماه پیش از آن ۶ میلیون و ۵۸۲ هزار بشکه در روز بود.

صادرات عربستان در ماه ژانویه برای هفتمین ماه پیاپی افزایش یافت و به بالاترین مقدار خود از آوریل سال ۲۰۲۰ رسید.

تولید نفت خام ریاض در ماه فوریه نیز کاهش یافت و به کمترین مقدار از ماه ژوئیه پارسال یعنی ۸ میلیون و ۱۴۷ هزار بشکه در روز رسید، تولید نفت خام این کشور در ماه ژانویه ۹ میلیون و ۱۰۳ هزار بشکه در روز بود.

مجموع صادرات نفت خام و فرآورده‌های نفتی عربستان در ماه فوریه به ۶ میلیون و ۸۶۰ هزار بشکه در روز رسید، این رقم در ماه ژانویه ۷ میلیون و ۷۵۰ هزار بشکه در روز بود.

صادرات فرآورده‌های نفتی عربستان در ماه فوریه افزایش یافت و به یک میلیون و ۲۳۰ هزار بشکه در روز رسید. تقاضای فرآورده‌های نفتی نیز در همین بازه زمانی افزایش یافت و به یک میلیون و ۸۸۵ هزار بشکه در روز رسید.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала