روحانی: غنی ‌سازی ۶۰ درصد اورانیوم پاسخی به جنایت نطنز است

© AP Photo / Iranian Presidency Officeروحانی: غنی ‌سازی ۶۰ درصد اورانیوم پاسخی به جنایت نطنز است
روحانی: غنی ‌سازی ۶۰ درصد اورانیوم پاسخی به جنایت نطنز است - اسپوتنیک ایران  , 1920, 14.04.2021
Telegram
رئیس جمهور ایران اذعان کرد: تمامی فعالیت‌ های ایران صلح ‌آمیز و تحت نظر آژانس خواهد بود و غنی ‌سازی ۶۰ درصد ما هم صلح‌ آمیز است و همه تحت نظر آژانس صورت می ‌گیرد.

به گزارش اسپوتنیک، حسن روحانی رئیس‌ جمهور ایران، در جلسه امروز ۱۴ آوریل (چهارشنبه ۲۵ فروردین) هیئت دولت اظهار داشت: این‌که می‌بینید امروز اعلام کردیم سانتریفیوژ «آی‌ آر-۶» را در نطنز فعال خواهیم کرد و یا اینکه غنی ‌سازی را به ۶۰ درصد خواهیم رساند، پاسخ به خباثت ‌های آن‌ هاست و نمی ‌توانند علیه ملت ایران توطئه و در نطنز جنایت کنند و ما کاری نکنیم، ما دستان آن ‌ها را می ‌بُریم، یکی از دستا‌ن ‌شان را با «آی‌ آر-۶» و دیگری را با غنی سازی ۶۰ درصد.

واکنش فرانسه به اعلام غنی سازی ۶۰ درصدی ایران - اسپوتنیک ایران  , 1920, 14.04.2021
واکنش فرانسه به اعلام غنی سازی ۶۰ درصدی ایران

وی در ادامه گفت: اگر نسبت به فناوری صلح ‌آمیز قانونی ایران که تحت نظارت آژانس است، اذیت کنند ما بازهم در چارچوب قانون عمل می ‌کنیم، کار آن‌ها تروریست هسته ‌ای بوده و ما هم قانونی عمل می ‌کنیم.

رئیس جمهور ایران درباره حادثه اخیر در مجتمع غنی سازی نطنز خاطر نشان کرد: مردم بدانند اگر افرادی علیه ملت ما توطئه کردند و البته باید مقامات امنیتی و اطلاعاتی گزارشات نهایی را بدهند ولی ظاهرا جنایت صهیونیست ‌هاست و اگر صیهونیست ‌ها علیه ملت ما کاری کنند، پاسخ آن را خواهیم داد و اولین پاسخ این بود که ما به جای سانتریفیوژ«آی ‌آر-۱»، «آی ‌آر-۶» می ‌گذاریم تا بفمهند که نمی ‌توانند ما را از این قدرت باز بدارند؛ آن ‌ها می ‌خواهند دست ما در مذاکرات خالی بشود ولی با دست پُر تر در مذاکرات خواهیم بود.

روحانی یادآور شد: تمامی فعالیت‌ های ما صلح ‌آمیز و تحت نظر آژانس خواهد بود و غنی ‌سازی ۶۰ درصد ما هم صلح ‌آمیز است و همه تحت نظر آژانس صورت می ‌گیرد. هر روزی که آمریکایی‌ ها به تعهدات خود بازگردند، ما همان روز به عین برجام بر می‌ گردیم، به شرطی که در عمل ببینیم واقعا عمل کردند. البته این هم زمان نمی ‌برد و برخی چون بلد نیستند فکر می ‌کنند این کار زمان ‌بر است؛ ما می ‌دانیم چقدر زمان می ‌برد و هر وقت راستی ‌آزمایی کردیم و وزیر نفت گفت من نفت را می ‌فروشم و بیمه گفت کار انجام می ‌شود و بانک مرکزی گفت پول را به خوبی جابجا می ‌کنم، عمل می‌ کنیم.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала