متن بیانیه هماهنگ کننده کمیسیون مشترک برجام

© REUTERS / EU Delegation in Viennaمتن بیانیه هماهنگ کننده کمیسیون مشترک برجام
متن بیانیه هماهنگ کننده کمیسیون مشترک برجام  - اسپوتنیک ایران  , 1920, 09.04.2021
Telegram
نشست کمیسیون مشترک برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) در روز جمعه، ۹ آوریل (برابر با ۲۰ فروردین ۱۴۰۰) بصورت حضوری از سر گرفته شد.

به گزارش اسپوتنیک امروز 20 فروردین جلسه کمیسیون مشترک  برجام در وین برگزار گردید، که مسئولیت نظارت بر برجام را بر عهده دارد. کمیسیون مشترک به   ریاست معاون دبیر کل سرویس اقدام خارجی اتحادیه اروپایی انریکه مورا، از جانب نماینده عالی اتحادیه جوزپ بورل برگزار شد و نمایندگان چین، فرانسه، آلمان، روسیه، بریتانیا و ایران حضور داشتند.

جزئیات نشست کمیسیون برجام در وین  - اسپوتنیک ایران  , 1920, 09.04.2021
جزئیات نشست کمیسیون برجام در وین

اعضا بحث هایی که در سطوح مختلف کمیسیون مشترک در خصوص بازگشت احتمالی امریکا به برجام صورت گرفته را مورد ارزیابی قرار داده و سازوکارها جهت تضمین بازگشت به برجام و اجرای موثر آن را به بحث گذاشتند. دو گروه کارشناسی رفع تحریم و اجرای ترتیبات هسته ای اقدامات خود را به اطلاع کمیسیون مشترک رسانده و اعضا تبادل نظرهای سازنده و نتیجه محور را مد نظر قرار دادند.با توجه به بیانیه مشترک وزرای امور خارجه عضو برجام در مورخ ۲۱ دسامبر ۲۰۲۰ اعضا بر اراده خود جهت پیگیری تلاش های دیپلماتیک مشترک موجود تاکید کردند .هماهنگ کننده به تماس های جداگانه خود با همه اعضای برجام و با ایالات متحده ادامه خواهد داد.کمیسیون مشترک گروه های کارشناسی را موظف نمود تا اقدامات خود را ادامه دهند؛ و توافق کرد تا طی هفته آتی در وین مجددا تشکیل جلسه دهد.

 

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала