جهانگیری: «دنا» را بهتر از گذشته می‌سازیم

CC BY 4.0 / Tasnim News Agency / اسحاق جهانگیری
اسحاق جهانگیری - اسپوتنیک ایران  , 1920, 22.03.2021
Telegram
تا چند ماه آینده تمام ویرانی ها و منازل آسیب دیده زلزله زده بازسازی می شود.

به گزارش اسپوتنیک، در یادداشت توییتری اسحاق جهانگیری پس از بازدید از مناطق آسیب دیده سی سخت آمده است که تا چند ماه آینده تمام ویرانی ها و منازل آسیب دیده زلزله زده بازسازی می شود.

وی با تاکید براینکه باید به ظرفیت کشور اعتماد داشت گفت: دولت و ملت با قدرت و کمک یکدیگر می توانند همه مسایل کشور را با وجود فشار تحریم ها و کروناحل کنند.

​وی افزود:«حدود 1200 واحد و نیاز به تعمیرات دو هزار و نهصد واحد در این زلزله، تخریب شده است. در سیل سال 98،  80 هزار واحد تخریب شد و در زلزله کرمانشاه نیز 50 هزار واحد نیاز به احداث داشت اما الان حتی یک نفر هم نیست که خانه ای خراب و ساخته شده نداشته باشد.

دولتی که ظرف یکسال قادر است 80 هزار واحد بسازد، 1500 واحد آسیب دیده زلزله سی سخت را ظرف چند ماه می سازد. کل کار بازسازی و اتمام تعمیرات منازل سی سخت و دنا ظرف چند ماه تمام می شود و مردم این مناطق دغدغه تسهیلات و کمک های بلاعوض نداشته باشند. عده ای می خواهند مردم آسیب دیده را مایوس کنند اما دولت کنار شما است در هر مقطعی که باید تسهیلات و کمک بلاعوض اضافه شود، در دولت تصویب می کنیم و منابع مادی و مالی در اختیار قرار می گیرد.

کودکان زلزله زده در ایران - اسپوتنیک ایران  , 1920, 22.02.2021
گلایه‌های مردم زلزله زده سی‌سخت از بی‌توجهی مسئولین +ویدئو، عکس

اختلاف نظرهای موجود بین وزارت راه و محیط زیست بر سر ساخت جاده یاسوج به سی سخت حل شده و بزودی این پروژه تکمیل خواهد شد. علاوه بر ساخت و بازسازی خانه ها برای کسانی که نیز خواهان خانه هستند پس از ثبت نام در طرح ملی اقدام ملی مسکن در اولویت قرار می گیرند.

سی سخت و دنا از شهرهای زیبا و کانون های مهم توسعه و گردشگری در ایران است و باید از ظرفیت های آن برای توسعه استان بیشترین بهره برداری را انجام داد.

آسفالت این منطقه بر اثر آمد و رفت ماشین های سنگین آسیب دیده که بعداز اتمام بازسازی های زلزله تصحیح کامل و در اولویت مسایل شهرسازی قرار می گیرد. دولت در این زمینه کمک های لازم را به شهرداری انجام خواهد داد».

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала