برخورد دو موشک به پایگاه هوایی بلد در شمال عراق

CC BY 2.0 / U.S. Army/Mike Pryor / Iraqبرخورد دو موشک به پایگاه هوایی بلد در شمال عراق
برخورد دو موشک به پایگاه هوایی بلد در شمال عراق - اسپوتنیک ایران  , 1920, 15.03.2021
Telegram
صدای انفجارهایی در پایگاه هوایی بلد در جنوب استان صلاح الدین عراق به گوش رسید.

به گزارش اسپوتنیک، خبرگزاری رسمی عراق (واع) گزارش داد که سه موشک به اطراف پایگاه برخورد کرده است. پایگاه بلد در 64 کیلومتری شمال بغداد قرار دارد و طی سال‌های گذشته مورد استفاده نیروهای آمریکایی قرار گرفته است. پیشتر، با تشدید حملات راکتی گاه و بی‌گاه به این پایگاه، واشنگتن مجبور شد شماری از نیروهای خود را به پایگاه‌های امن‌تر منتقل کند. طبق گزارش برخی منابع هم‌اکنون ائتلاف ناتو که آمریکا بخشی از آن است، از این پایگاه استفاده می‌کند.

در عین حال شبکه اسکای نیوز هم به نقل از منابعی در عراق گزارش داد که انفجاری در پایگاه هوایی بلد رخ داده است؛ اما هنوز علت آن معلوم نیست.

وبگاه خبری شفق نیوز به نقل از یک منبع امنیتی در این خصوص گزارش داد که دو موشک کاتیوشا به بخش شمال غربی پایگاه بلد اصابت کرده است. این دو موشک در میدانی خالی در نزدیکی حصار پایگاه بلد به زمین برخورد کرده‌ و تلفات جانی یا خسارت مادی در پی نداشته‌ است.

برخی منابع امنیتی نیز به خبرگزاری رویترز در این ارتباط گزارش دادند که 5 موشک به پایگاه بلد اصابت کرده است.

خبرگزاری فرانسه به نقل از یک منبع امنیتی در این خصوص گزارش داد، پایگاه هوایی بلد که نیروهای آمریکایی در آن حضور دارند، هدف 7 فروند موشک قرار گرفته است.

شبکه الجزیره، نیز به نقل از یک منبع نظامی عراقی در این ارتباط گزارش دادکه دو موشک کاتیوشا به پایگاه هوایی بلد برخورد کرده و 5 موشک به اطراف آن اصابت کرده است.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала