بیانیه تند باشگاه استقلال علیه صدا و سیما

© Photo / IRNAبیانیه تند باشگاه استقلال علیه صدا و سیما
بیانیه تند باشگاه استقلال علیه صدا و سیما - اسپوتنیک ایران
Telegram
باشگاه استقلال تهران در بیانیه‌ای نسبت به عملکرد صدا و سیمای ایران انتقاد نمود.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از ورزش سه، باشگاه استقلال تهران با صدور بیانیه‌ای با عنوان "روشنگری یا یکسو نگری؟" ضمن انتقاد از عملکرد صدا و سیمای ایران، اعلام داشت تا زمانیکه این سازمان نسبت به رویکرد خود "روشنگری" نکند، هیچ مقام، مسئول، مربی یا بازیکنی از این تیم در برنامه "فوتبال برتر" شرکت نخواهد کرد.

این بیانیه به شرح زیر است:

ماجرای کاپیتان سابق تیم فوتبال استقلال و دریافت ارز دولتی - اسپوتنیک ایران
ماجرای کاپیتان سابق تیم فوتبال استقلال و دریافت ارز دولتی

روشنگری و آگاهی‌بخشی، یکی از اصلی‌ترین رسالت‌های رسانه ملی است. وظیفه‌ای مهم که به "مخاطب" خود این فرصت را می‌دهد تا از جزئیات رویدادها باخبر شود. مطمئنا عمل به این وظیفه مهم در فضای حرفه‌ای لیگ فوتبال، که بخش عمده‌ای از هزینه‌های جاری آن از بیت‌المال تامین می‌شود، این روزها باید با جدیت و دقت بیشتری دنبال شود.

رسانه ملی باید ضمن تلاش برای داشتن نگاه موشکافانه، به متن و حاشیه‌های فوتبال حرفه‌ای دقتی مضاعف کند که خود دچار حاشیه نشده یا به حواشی دامن نزند! برای پرهیز از این "آفت"، که می‌تواند یک یا چند باشگاه را با چالش‌های جدی روبه‌رو کند، رسانه ملی در حوزه ورزش، باید رفتاری عدالت‌محورانه و به‌دور از علقه‌های رنگی، در قامت چتری به‌وسعت تمام رنگ‌ها داشته باشد.

اگر برنامه "فوتبال برتر" این مهم را رسالت خود می‌داند و در راستای روشنگری، عدالت‌محوری و رفع نگرانی‌های هواداران، اختلافات درون خانوادگی باشگاه استقلال را به صحنه سیمای ملی می‌کشاند، انتظار می‌رود در راستای رفع دغدغه هواداران همه تیم‌ها و برای تبرئه خود از اتهام حاشیه‌سازی برای استقلال، به مشکلات مدیریتی تیم‌های دیگر نیز ورود کرده و برای صیانت از "قلم"، حفاظت از "کلام" و حراست از "تصویر" شفاف‌سازی کند.

لذا برای حرمت‌گذاردن به هواداران آبی دل و نیز باتوجه به عدم مشاهده رفتاری توام با عدالت در مواجهه با همه تیم‌ها در هفته‌های اخیر، اعضای هیئت مدیره، مدیرعامل، نفرات کادر فنی و بازیکنان این باشگاه تا زمانی که این "روشنگری" تنها رنگ و بوی "یکسو نگری" دارد، در برنامه فوتبال برتر شرکت نخواهند کرد و هر زمانی این احساس تبعیض رفع شود، باشگاه بزرگ استقلال همچون گذشته آمادگی دارد از طریق این برنامه و دیگر تریبون‌ها، با هواداران و عاشقان فوتبال گفت‌وگو کند.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала