روحانی: اگر آمریکا به برجام برگردد ما نیز به تعهداتمان عمل می کنیم

© AP Photo / Office of the Iranian Presidencyروحانی: اگر آمریکا به برجام برگردد ما نیز به تعهداتمان عمل می کنیم
روحانی: اگر آمریکا به برجام برگردد ما نیز به تعهداتمان عمل می کنیم - اسپوتنیک ایران
Telegram
رئیس جمهوری ایران اعلام کرد: اگر بایدن به توافق هسته ای برجام بازگردد، ایران نیز در چارچوب توافق به تعهدات خود عمل خواهد کرد.

به گزارش اسپوتنیک، حسن روحانی رئیس جمهوری ایران، صبح امروز در جلسه هیات دولت اذعان کرد: در سال ۹۹ قمری با مقاومت مردم دوران یک ظالم و مستبد تمام شد و امروز هم در سال ۹۹ شمسی دوران یک مستبد دیگر سپری شد.

بایدن در اولین روز ریاست جمهوری خود، تعدادی از تصمیمات ترامپ را لغو می کند  - اسپوتنیک ایران
بایدن در اولین روز ریاست جمهوری خود، تعدادی از تصمیمات ترامپ را لغو می کند

وی افزود: در زمستان ۱۳۵۷ بعد از ۱۶ سال با مقاومت مردم انقلاب اسلامی به پیروزی رسید. امسال هم سال پیروزی بر فشار حداکثری و تروریسم اقتصادی با استادگی مردم است. امروز روز پایان حکومت نحس کسی است که در تمام چهار سال حکومتش جز ظلم و فساد و مشکلات برای مردم خود و مردم جهان هیچ ثمری نداشت.

روحانی ادامه داد: آن آدم سیاست بلد نبود و به فکر برج سازی خود بود و به سیاست هم اینگونه نگاه می کرد. کسانی که امروز وارد کاخ سفید می شوند در سیاست بوده اند و مسائل سیاسی را می فهمند. اگر آنها نسبت به تعهدات خود و قطعنامه ۲۲۳۱ امضایی کردند در برابرش ایران هم امضا می کند و نه بیشتر. اگر فرمان صادر کردند در ایران هم فرمان صادر می شود.

وی اضافه کرد: اگر آنها اجرای موثر تعهدات خود را انجام دادند در این طرف هم تعهدات اجرا خواهد شد. امروز توپ در زمین آمریکا و واشنگتن است که برگردند و به تعهدات عمل کنند. ترامپ مرد و زندگی سیاسی اش تمام شد اما برجام زنده ماند. حالا نوبت ۵+۱ است که به تعهدات خود عمل کنند و اگر این کار را انجام دهند بدانند ما هم عمل می کنیم.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала