زمان مصونیت جهانی در برابر کرونا اعلام شد

© Sputnik / Alessandro Rota /  مراجعه به بانک تصاویر زمان مصونیت جهانی در برابر کرونا اعلام شد
زمان مصونیت جهانی در برابر کرونا اعلام شد  - اسپوتنیک ایران
Telegram
سازمان جهانی بهداشت اعلام کرد که برای دستیابی به مصونیت جمعی در برابر کرونا نیاز به واکسینه کردن ۷۰ درصد افراد از مردم جهان باشد.

به گزارش اسپوتنیک، هانس کلیوگه رییس بخش اروپای سازمان بهداشت جهانی گفت که اطمینان کامل برای دستیابی به مصونیت جمعی هنوز مشخص نیشت: «در باره مصونیت جمعی در برابر هنوز مطمین نیستم. اما شاید نیاز باشد ۷۰ درصد مردم دنیا واکسینه شوند. بدون شک واکسینه کردن یک روند تدریجی خواهد بود».

 این داروها را در زمان درمان ویروس کرونا استفاده نکنید  - اسپوتنیک ایران
این داروها را در زمان درمان ویروس کرونا استفاده نکنید

به گفتهٔ وی سازمان جهانی بهداشت امیدوار است که واکسن‌های بیشتری با اجازه این سازمان برای استفاده شدن در شرایط اضطراری تهیه گردد. اما باید فاصله اجتماعی بهداشتی همچنان رعایت شود.

مایکل رایان، مدیر برنامه اورژانس در سازمان بهداشت جهانی پیش بینی می کند که سال دوم بیماری همه گیر کووید 19 دشوارتر از سال اول آن خواهد بود.
وی گفت: "ما در حال ورود به سال دوم همه گیری کرونا هستیم  و ممکن است امسال  با توجه به پویایی فعلی شیوع ویروس کرونا و برخی از مشکلاتی که شاهد آن هستیم، حتی دشوارترباشد."

به گفته رایان، اطلاعات دریافت شده توسط سازمان بهداشت جهانی طی دو هفته گذشته حاکی از آن است که تعداد موارد ابتلا به کرونا "دوباره به اوج خود رسیده است".

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала